Brokeri uvjerljivo do pobjede
Objavljeno 14. travnja, 2018.
Vrijednosnice Osijek – Ribola Kaštela 87:67
OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Jovović (V. Gorica), Katić (Sl. Brod), Galić (Zagreb).
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomsick 17 (3-4) , Taylor 14, A. Došen 6,  Levinson, Markulin 9, Anzulović 2, Šarac 5, Krolo 4, Lindbom 9 (2-2), Vrkić  11(0-1), Turalija 10 (2-2).
RIBOLA KAŠTELA: Kljajić 2 (0-2), Sanader, Mikulić, Rašetina 7, Pruže 5, N. Došen 11 (2-2), Đugum 19 (3-4), Vidović, Roso 13 (1-2), Šipić 10 (0-2).
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 25:14, 16:16, 28:22, 18:15
Bilo je za očekivati da će nakon tri poraza, košarkaši s Drave ostavariti pobjedu u HT Premijer ligi. U 23. kolu, u goste je stigla najslabija momčad elitnog razreda, a Ribola Kaštela taj je status opravdala i u Gradskom vrtu. Već na kraju prve dionice, brokeri su stekli dvoznamenkastu prednost, u drugoj četvrtini bilo je i +18 (36:18), ali gosti prije odlaska na odmor imaju seriju 7:0 i prije sirene Nikola Došen zabija još i tricu za 41:30. Ipak, nastavk je protekao u dominaciju Krstićeve momčadi. Treća dionica bila je i najefikasnija, Osječani su pogodili šest trica (Taylor 3, Tomsick 2, Došen), a u zadnjih deset minuta najveća prednost bila je +23 (75:52). N. Benčina