SEHA-GAZPROM LIGA

Vardar i PPD Zagreb u finalu
Objavljeno 13. travnja, 2018.

U skopskoj dvorani Jane Sandanski igra se završnica SEHA-Gazprom lige, a u petak navečer doznali smo finaliste koji će se boriti za naslov sedmog izdanja regionalne rukometne lige. U nedjelju (20,15 sati) igrati će skopski Vardar i hrvatski prvak PPD Zagreb. Bit će to repriza finala iz 2013. godine koje je također odigrano u Skoplju, a tada slavili su „zagrebaši“. Pet godina kasnije odnosi u rukometu su nešto izmijenjeni, pa Vardar na domaćem terenu ulazi u finale kao veliki favorit.
U prvom polufinalu nije bilo pretjerane dvojbe. Branitelj naslova i domaćin Vardar preskočio je još jednu prepreku na putu do obrane naslova i četvrte titule regionalnog prvaka. U prvoj polufinalnoj utakmici europski prvak je svladao bjeloruski Meškov s 33:24 (17:14). Svoj doprinos u pobjedi Vardara, koji je bodren gotovo ispunjenom dvoranom u skopskom naselju Aerodrom, dali su i hrvatski reprezentativci. Luka Cindrić sa šest pogodaka bio je najefikasniji u redovima Vardara, dok su Igor Karačić i Ivan Čupić postigli po četiri pogotka. Na vratima Vardara ponovno je briljantan bio Arpad Šterbik. Iskusni vratar španjolske reprezentacije susret je završio sa čak 20 obrana. U redovima sastava iz Bresta Ivan Pešić imao je osam obrana, dok je Ljubo Vukić postigao dva pogotka. Inače, prvi polufinalni susret sudila je osječka kombinacija Boris Milošević i Matija Gubica.
Dvorana se prilično ispraznila uoči druge polufinalne utakmice, nestalo je i prave navijačke atmosfere koju su stvarali domaći navijači, no za jednu neutralnu utakmicu broj gledatelja u susretu između PPD Zagreba i Celje Pivovarne Laško bio je sasvim zadovoljavajući. Sudar starih sportskih rivala bio je puno zanimljiviji nego li prvi polufinalni susret. Hrvatski prvak PPD Zagreb naime, minimalno je svladao slovenskog prvaka (29:28). Nakon odmora sastav Zlatka Saračevića imao je tri pogotka prednosti (14:11), već u 40. minuti odlijepili su se na šest razlike (20:14). Ipak, Slovenci su zaprijetili u 52. minuti stigli na dva pogotka zaostatka (25:23) i nisu iskoristili napad za dolazak na najmanju razliku. Ipak, „slavonska veza“ Bičanić i Kontrec pet minuta do kraja ponovno donose Zagrebu četiri pogotka prednosti. Minutu i pol do kraja Makuč je Celjanima probudio nadu stigavši na samo pogodak zaostatka (28:27). Dvojbe je otklonio pogotkom Domagoj Pavlović, pa su Celjani do kraja susreta preko Jurečiča s krila ipak stigli doći do počasnog pogotka.  K.L.

Vardar – Meškov 33:24 (17:14)
SKOPLJE – Dvorana Jane Sandanski. Gledatelja: 6.000 Suci: Boris Milošević i Matija Gubica (Hrvatska).
VARDAR: Šterbik (18+2), Milić, Stoilov, Nedanovski, Kristopans 2, Moraes 2, Maqueda 3, Karačić 4, Abutović, Canellas, Cindrić 6, Čupić 4 (3), Dibirov 2, Šiškarev 4, Borozan 4 i Marsenić 2.
MEŠKOV: Pešić (8+0), Mijatović, Rutenka, Yashchanka, Yurinok 2, Poteko 2, Nikulenkau, Shumak 3, Vukić 2, Prodanović, Horak, S. Razgor, Baranau 9(3), Selviasiuk 1 (1), Shilovich 2 i Astrashapkin 2.
SEDMERCI: Vardar 3(3), Meškov 6(4); ISKLJUČENJA: Vardar 4 minute (Abutović 2, Canellas 2), Meškov 10 minuta (Rutenka 2, Poteko 2, Horak 2+2, Razgor 2).

PPD Zagreb – Celje Pivovarna Laško 29:28 (14:11)
SKOPLJE – Dvorana Jane Sandanski. Gledatelja: 2.000. Suci. Slave Nikolov i Gjorgij Načevski (Makedonija).
PPD ZAGREB: Mrakovčič, Božić-Pavletić, Kontrec 2, Vori, Jović (1+0), Marković, Horvat 5(3), Šušnja 4, J. Valčić 3, Medić, T. Valčić, Miklavčič 1, Ravnić 3, Bičanić 4, Pavlović 7, Kastelič (4+1).
CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Lesjak (5+0), Vujović 1 (1), Jurečič 2, Malus 3, D. Razgor 3(2), Suholežnik 1, Marguč, Grošelj, Panjtar, Slišković 1, Makuč 5, Anić 3, D. Dušebajev, Mačkovšek 6 i Mlakar 2.
SEDMERCI: PPD Zagreb 4(3), Celje Pivovarna Laško 4(3); ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 4 minute (Kontrec 2+2), Celje Pivovarna Laško 6 minuta (Marguč 2, Slišković 2, Anić 2).