HRVANJE

Patrik Gardilo prvak Hrvatske
Objavljeno 12. travnja, 2018.

Na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom za mlađe dječake, održanom u Zagrebu, predstavnici Hrvačkoga kluba Slatina ekipno su osvojili peto mjesto. Najuspješniji je bio Patrik Gardilo koji je u svojoj kategoriji do 30 kilograma osvojio zlatnu medalju i postao prvak Hrvatske. Mateo Šarabok u kategoriji do 59 kg i Ivan Knežević do 65 kg, osvojili su brončanu medalju. Na turniru je mlade nade vodio trener Borivoje Kocić, a sudili su i slatinski suci Nebojša Nikšić, Novica Kocić i Mario Petrak.

I dok su se dječaci hrvali u Zagrebu, njihovi klupske kolege kadeti i juniori sudjelovali su na 12. međunarodnom turniru Kup Sarajeva. U konkurenciji kadeta (godišta 2001.-2003.) Antonio Minauf u kategoriji do 48 kg osvojio je prvo mjesto, Ivan Gardilo u istoj kategoriji bio je drugi, a druga mjesta u svojim kategorijama osvojili su i Filip Grahovac (65 kg) i Benjamin Dlab (80 kg). Josip Suton u kategoriji do 60 kg bio je treći, kao i junior Kristijan Suton u kategoriji do 86 kilograma. Slatinske hrvače u Sarajevu vodio je trener Josip Grahovac, a sudio je Dražen Kocić, koji je proglašen najboljim sucem turnira. P. Žarković