RITMIČKA GIMNASTIKA

“Rondašicama” medalje u Sloveniji, Rukovanjski solidna u Mađarskoj
Objavljeno 22. ožujka, 2018.

Poznati slovenski gimnastički par, Mitja Petkovšek i Mojca Rode, u Ljubljani je organizirao FIGA turnir pod nazivom Dream team kup u ritmičkoj gimnastici. Na međunarodnom natjecanju sudjelovalo je 200-tinjak “granija”, a među njima su bile i učenice Branke Stojković iz osječkog KRŠG Rondo. Osječanke su ponovno kući došle okrunjene medaljama i pokalima, a briljirala je Iva Janjić (2007. godište) u A programu. Iva je osvojila dva zlata (lopta i obruč), a u višeboju je bila druga. U B programu među ritmičarkama 2008. godišta Paula Vujnovac bila je najbolja višebojka. Lorena Jelošek i Patricija Mate pak nastupale su u kategoriji “team” i kao osječka ekipa zauzele četvrto mjesto.

I dok su “rondašice” bile u Ljubljani, njihova nekadašnja klupska kolegica Inga Rukovanjski nastupala je na Viktori kupu u Budimpešti. Članica KRG Osijek na parteru dvorane u Rozsnay ulici odradila je vježbe s loptom i čunjevima. U jakoj i brojnoj juniorskoj konkurenciji (54) zauzela je 10. mjesto u lopti, 11. u čunjevima, a u višeboju je također bila deseta. I. Li.