KUP HRVATSKE ZA RUKOMETAŠE

NEXE lako do Final foura
Objavljeno 22. ožujka, 2018.

Rukometaši NEXE-a prilično su uvjerljivo slavili u Sesvetama kod istoimenog prvoligaša te osigurali nastup na još jednom završnom turniru Kupa Hrvatske. Sesvete su se dobro držale prvih dvadesetak minuta (10:10). Nakon toga NEXE serijom 6:0 dolazi u uvjerljivo vodstvo koje su Sesvećani do odlaska na odmor malo ublažili. Drugo poluvrijeme Sesvete kreću serijom 4:0, ali ih Našičani brzo zaustavljaju i malo-pomalo grade put do uvjerljive pobjede. Bila je ovo posljednja utakmica “gromova” uoči možda i najveće utakmice sezone, gostovanja Goppingena u sklopu 5. kola C skupine EHF Kupa. Susret se igra u ponedjeljak, pa je stoga trener NEXE-a Hrvoje Horvat zadovoljan prikazanim uoči toga susreta.

- Pobjeda je bila očekivana. Pokazali smo individualnu kvalitetu i imali dobar pristup, zabili smo dosta golova, rastrčali se i to je dobra priprema za ono što nas čeka u ponedjeljak, jedna od najvažnijih utakmica NEXE-a ne samo ove sezone - rekao je trener NEXE-a Hrvoje Horvat. S. Sobodić

Sesvete                  26 (12)
NEXE                    39 (17)

SESVETE – Gimnazija Sesvete. Gledatelja: 400. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Osijek).

SESVETE: Totić (4), Grgurić 1, Kuraja 1, Krndelj 4, Ćosić 1, Semren 4, Šehić, Jurić, Šprem, Perković, Mirosavljević 6, Tomić, Pandža 3, Mudrinjak (5), Šušnja 1, Strbad 5.

NEXE: Lelić (7), Šipić 5, Gadža 1, Leban 2, Eter 6, Zrnić 3, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Greganić 6, Baričević, Buvinić 6, Pilipović (3) 1, Jurić Grgić 2, Kvastek, Lavrič 1, Tomić 5.

SEDMERCI: Sesvete 6(3), Nexe 4(3); ISKLJUČENJA:  Sesvete 4 minute (Grgurić, Šprem 2), NEXE 8 minuta (Jurić Grgić 2+2, Mrđenović, Lavrič 2).