PRVA HRL SJEVER (M)

Neefikasna završnica Osijeka
Objavljeno 19. ožujka, 2018.

Rukometaši Maksimir Pastele prekinuli su niz Osijeka od pet utakmica bez poraza. Zagrepčani su slavili s pogotkom razlike (25:24), ponajviše zahvaljujući sterilnosti gostiju u završnici susreta, koji su posljednjih šest minuta ostali bez pogotka. U prvom su se poluvremenu momčadi izmjenjivale u vodstvu, nitko nije uspio steći više od dva gola viška, a u nastavku je prednost od pogotka-dva bila konstantno na strani Osijeka. Imali su gostujući rukometaši 24:22 u 54. minuti, ali više nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina, koji je s tri uzastopna pogotka na kraju ipak dohvatio oba boda. Poraz u gostima upisalo je i Đakovo, koje je izgubilo kod Ivanića s osam golova razlike (16:24). Viro Virovitica je na svom terenu svladala Medveščak Zg za proboj na deveto mjesto tablice, dok je Nova Gradiška zabilježila još jedan uvjerljiv poraz, ovaj put na svom parketu od Vidoveca. G. Roguljić

Prva HRL Sjever (m)

Rezultati 20. kola: Garešnica - Bjelovar 24:35, Nova Gradiška - Vidovec 17:30, Ivanić - Đakovo 24:16, KTC - Rudar 25:27, Viro Virovitica - Medveščak Zg 26:24, Maksimir Pastela - Osijek 25:24, PPD Zagreb 2 - Moslavina 29:25.

Maksimir Pastela                   25  (12)
Osijek                                   24  (12)

ZAGREB - Dvorana XV gimnazije. Gledatelja: 100. Suci: Goran Cupek i Robert Kožuhar (oba Garešnica).

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Periša, Matoic 1, Jurić 5 (1), Lacković 3, Negran, Birkić, Šalić 3, Turkalj 4, Vrgoč 4, Vranjković, Blažević 4 (1), Obradović, Vidović, Grgurić 1, Finek.

OSIJEK: Kolar, Pavlović, Hajduković, Edl, Vuković, Ninaj 2, Kuže 3 (2), Repušić 7 (3), Bolanča, Barić 1, Radović 4, Barišić, Grizelj 7, Horvat.

SEDMERCI: Maksimir Pastela 5 (2), Osijek 7 (5); ISKLJUČENJA: Maksimir Pastela 4 minute (Šalić 2+2), Osijek 10 minuta (Bolanča 2+2, Edl 2, Barić 2, Radović 2).