DRUGA HRL SJEVER (Ž)

Slavlje Osječanki, Eklić odstupio
Objavljeno 19. ožujka, 2018.

Rukometašice Osijeka dugo su se mučile s pretposljednjeplasiranim Đurđevcem, no na kraju su ipak upisale očekivanu pobjedu (30:25). Do nje su Osječanke stigle boljom igrom u drugom poluvremenu, jer su u prvih 30 minuta u vodstvu uglavnom bile gošće. Najveću su imale u 19. minuti (9:6), a na odmor je Đurđevac otišao s pogotkom viška (12:11). Osijek je serijom 3-0 u 36. minuti poveo 15:14 te vodstvo više nije ispuštao. S nova tri uzastopna pogotka domaće su rukometašice u 48. minuti odmaknule na “plus četiri” (23:19) i tu praktički prelomile rezultat jer su do kraja bez problema sačuvale visoku prednost i pobjedu. Inače, uoči te utakmice došlo je do nove promjene na klupi osječkog ženskog rukometnog kluba. Damir Eklić, koji je zimus preuzeo klupu Osječanki, odlučio se povući. Neslužbeni je razlog “razlike u viđenju trenutnih klupskih ambicija”. Stoga je Osječanke u susretu s Đurđevcem vodio ZZ dvojac, Zdravko Lovač i Zdravko Marčetić.

Gostujuće slavlje u Varaždinu zabilježila je Tvin Virovitica, koja je tako iskoristila posrtaj Zeline kod Podravke 2 Lino u zaostalom susretu te preuzela prvo mjesto na tablici. G. Roguljić

Osijek                        30  (11)
Đurđevac                   25  (12)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 70. Suci: Milan Musulin i Tomislav Paripović (oba Bjelovar).

OSIJEK: Putnik 3, Dragojević 5, Bešenić, Ljubas 2, Privara 4, Šarc, Zirn 2, Batrnek 2, Bošnjak 3, Kovačević, Prskalo 1 (1), Jeršek 8 (1), Špoljarić, Damjanović, Brkić.

ĐURĐEVAC: Šanteković 5, Lacković, Jambriško, Pavlović 2, Franković 1 (1), Cestar 5, Fuček, Greguraš, Balatinec 4, Kovač, Živko, Golubić, Čilić 3 (2), Đuričić, Ferenčić 1, Klasan 4.

SEDMERCI: Osijek 2 (2), Đurđevac 3 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Prskalo 2, Jeršek 2), Đurđevac 6 minuta (Pavlović 2+2, Čilić 2).

Druga HRL Sjever (ž)

Rezultati 17. kola: Multinorm Cerna - Brod 27:26, Osijek - Đurđevac 30:25, Koka 2 - Tvin Virovitica 27:30, Baranja - Đakovo 37:33, Zelina - Vukovar 10:0 (bb). Igrano ranije: Bjelovar 2 - Podravka 2 Lino 27:20. Zaostali susret: Podravka 2 Lino - Zelina 27:23.