TREĆA HNL "ISTOK": : BJELOBRĐANI ZASLUŽENO DO POBJEDE

Bodovi konkretnijem domaćinu
Objavljeno 19. ožujka, 2018.

Proljetna bjelobrdska premijera u prohladnom ambijentu zasluženo je pripala konktretnijem domaćinu iako su gosti iz Koprivnice dobro izgledali u polju. Aktivnijom uvodnom igrom domaći su dolazili do prekida oko koprivničkog 16-erca, u koji je Ćorić ubacivao lopte. Ozbiljnije su tako prijetnje bile u 23. i 24. minuti, kada Meter glavom nije pogađao okvir vrata. Dvije minute poslije mreža gostiju se zatresla nakon odličnog prodora Ištvanića po desnoj strani, čiji je (centar)šut završio u bližem gornjem Slukićevu kutu - 1:0. Gosti su uzvratili tri minute potom, kada je Jambrušićev udarac sa 16 metara otišao pokraj desnog kuta. Preko vrata je u 41. minuti otišao Ištvanićev udarac glavom, nakon što su Gvozdernović i Eling probili lijevi bok, a potonji centrirao na drugu vratnicu.

U nastavku su gosti imali češće loptu u posjedu i tražili izjednačenje, ali su se opasnosti događale pred njihovim vratima. U 60. minuti Popović je zdesna vratio Radovanoviću na 16 metara, čiji je poluvisoki udarac u lijevi kut Slukić paradom obranio. Šest minuta potom Ištvanić je nakon prodora po lijevoj strani pripremio prigodu Popoviću, čiji je udarac iz blizine zaustavio zeleni blok. Veznjak Koprivničana Čakarić uzvratio je u 70. minuti zdesna šutirajući u vratara Ilinčića. Pobjednik je bio definiran u 80. minuti, kada je spretni Popović iz blizine svladao koprivničkog vratara nakon duže akcije domaćih - 2:0. U četvrtoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade gosti su došli do počasnog pogotka preko Srbljinovića, koji je s desetak metara pogodio lijevi gornji kut - 2:1.

D.Lekšan

BSK                                 2  (1)
KOPRIVNICA                1  (0)

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme: oblačno, prohladno. Teren mekan. Gledatelja: 100. Sudac: Alen Dobraš (Ratkovica) 7,5. Strijelci: 1:0 Ištvanić (26), 2:0 Popović (80), 2:1 Srbljinović (90+4). Žuti kartoni: Majtanić (BSK), Čakarić, Pušić i Martinaga (Koprivnica). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 7, Žaja 6,5, Majtanić 7, Žigri 6,5, Gvozdenović 7, Meter 7, Eling 6,5 (od 53. Jakšić 6,5), Ištvanić 7,5, Periša 6,5, Ćorić 7 (od 73. Kasač -), Popović 7 (od 87. Dorić -)

KOPRIVNICA: Slukić 6, Čakarić 7, Pušić 6, Srbljinović 7, Sminderovac 6 (od 86. Tuba -), Jambrušić 7, Jajalo 6,5 (od 87. Šokec -), Martinaga 6,5, Tucaković 6, Halavuk 5,5 (od 38. Hajdinjak 6), Zanjko 6,5

IGRAČ UTAKMICE: MARIN IŠTVANIĆ (BSK)