RUKOMETNA PREMIJER LIGA

Spačva se osvetila za poraz u Kupu
Objavljeno 19. ožujka, 2018.

Rukometaši Spačve revanširali su se Dubravi za nedavni poraz u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, odigranog u Zagrebu. Slaba je to utjeha, a i ova pobjeda nije donijela Vinkovčanima pomak na ljestvici, jer su oba kluba, Varaždin i Poreč, koji su ispred Vinkovčana, svladala svoje suparnike.

U posljednji susret prvog dijela natjecanja Vinkovčani nisu baš ušli kako su svi očekivali, nego su dopustili gostima da već u četvrtoj minuti imaju prednost od dva pogotka (1:3), koju su do osme minute povećali na 3:8. Ipak, igrači Spačve u sljedeće tri minute smanjuju zaostatak i dolaze na minus jedan (8:9). Od tada do kraja prvog poluvremena igra se odvija u istom ritmu, gosti vode, a domaćin uporno stiže zaostatak. Na kraju je Spačva na odmor otišla s pogotkom zaostatka.

Do sredine drugog poluvremena igra se gol za gol, malo vodi Spačva, malo Dubrava. Nakon posljednjeg izjednačenja, 28:28, rukometaši Spačve prvo serijom od 3:0 odlaze na 31:28, a potom, nakon primljenog pogotka, serijom od 4:0 imaju velikih 35:29. Do kraja susreta uspjeli su očuvati tu razliku za konačnih 39:33 i desetu ovosezonsku pobjedu. U redovima domaćina istaknuli su se Ivan Jurić s osam pogodaka i Marko Nađ sa sedam te vratar Dražen Stojanović s 11 obrana. A. Grgić