PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Splićanima bodovi u Borovu
Objavljeno 12. ožujka, 2018.

Nakon dvije pobjede upisali su košarkaši Borova poraz u sklopu 16. kola Prve hrvatske lige. Momčad Gorana Gunjevića nije uspjela nastaviti niz na domaćem parketu, bodove iz Vukovara odnio je splitski Universitas, koji je bolje odigrao drugih 20 minuta, uključujući i zanimljivu završnicu. Za ovaj dvoboj Gunjević nije mogao koristiti usluge ozlijeđenog prvog strijelca i asistenta Jurja Borasa, ali se u momčad vratio najbolji skakač Ljubomir Miljanić. Prije početka domaćin je razvio transparent podrške dugogodišnjem tajniku Luki Živkoviću, koji je na liječenju u Zagrebu, a nakon toga je uslijedilo i dobro odrađeno prvo poluvrijeme. Na odmoru je bilo 39:33, ali u nastavku je bolji Universitas, koji u razmaku od 35. do 38. minute radi ključnu razliku za zasluženu pobjedu. Borovo je na tablici deseto, sa 21 bodom, koliko ima i Šanac Karlovac mjesto iza, te Grafičar ispred njih. U sljedećem kolu slijedi gostovanje kod riječkog Kvarnera 2010. N. B.

BOROVO                               78
UNIVERSITAS                       82

VUKOVAR - SD Borovo. Gledatelja: 150. Suci: Grubišić, Knez, Kukić.

BOROVO: Brocić 9 (1-2), Jovanović, Šarac 11 (1-2), Bobinac, Miljanić 4 (2-2), Bekavac 18 (0-1), Rajšić 7, Benković, Žulj 4 (2-4), Kapović, Kovač 9 (1-2), D. Radoš 16 (4-5).

UNIVERSITAS: Stojanović, Bartulović, Rebić 21 (2-2), Kokan 2, Vručinić 7, L. Radoš 7 (3-5), Marić 15 (1-2), Vrgoč 14 (9-10), Šarić 4 (0-1), Rajčić 12 (2-2), Runjić.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 18:15, 21:18, 19:26, 20:23