PRVA HRL SJEVER (M)

Remi u Zrinjevcu, lider uvjerljiv u Đakovu
Objavljeno 12. ožujka, 2018.

Rukometaši Osijeka i peti su susret u nizu povećali bodovni konto nakon što su u slavonskom ogledu remizirali 31:31 protiv Viro Virovitice. Bio je to susret pun preokreta u kojem ni jedna momčad nije uspjela steći znatniju prednost. Nakon što su početne minute pripale gostima, koji su imali pogodak-dva viška, vodstvo su preuzeli Osječani koji su u 17. minuti poveli 11:8. Na odmor je domaćin otišao s golom prednosti (17:16), a u drugom su poluvremenu kontrolu ponovno preuzeli Virovitičani. Imali su gosti opet gol-dva prednosti, u 50. vodili 28:26, da bi se potom osječki rukometaši vratili i poveli. Konačnih 31:31 postavljeno je još u 56. minuti, nakon čega obje momčadi nisu realizirale svoje napade za pobjedu, a posljednji je priliku za potpuni bodovni plijen propustio domaćin.

Vodeći KTC uvjerljivo je prošao kroz Đakovo slavivši sa čak deset pogodaka razlike (30:20). Domaćin je uspješno parirao prvih 20-ak minuta, posljednji je put vodio u 17. (7:6), da bi potom Križevčani serijom 4-0 stekli osjetniju prednost (14:9) uoči odlaska na odmor. U nastavku nije bilo prave rezultatske neizvjesnosti, gosti su još više povećali prednost, najprije na sedam (17:10), a u 51. minuti i na devet razlike (24:15) te su bez problema priveli susret kraju. Uvjerljiv poraz pretrpjela je i Nova Gradiška, koja je na gostovanju kod Moslavine izgubila s devet razlike (24:33). G. Roguljić

Osijek                           31  (17)
Viro V.                          31  (16)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki).

OSIJEK: Kolar, Pavlović, Kopić, Zrno 1, Vuković 1, Kuštrim 1, Lukac 1, Kuže 3, Goluža, Repušić 4 (3), Horvat, Bolanča 3, Barić 3, Radović 2, Barišić, Grizelj 12.

VIRO VIROVITICA: Meter, Taras 1, Godeč 1, Berda, K. Vašarević 7 (3), Smiljčić 2, Rešetar 2, Vozab 3, Štimac, L. Moslavac 9, Poljak 1, Crljenić, K. Moslavac, F. Vašarević, Smutni, Benko 5.

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Viro Virovitica 3 (3); ISKLJUČENJA: Osijek 10 minuta (Zrno 2+2, Lukac 2, Radović 2, Grizelj 2), Viro Virovitica 8 minuta (Poljak 2+2+2, Smutni 2); CRVENI KARTON: Poljak (Viro Virovitica, 54).

Đakovo                       20  (10)
KTC                           30  (14)

ĐAKOVO - GNS dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Predrag Krmek (Rijeka) i Igor Prpić (Kostrena).

ĐAKOVO: Ostajmer, Šaravanja 3, Jukić, Bradarić 1, Perković, Šimić 1, Mandarić, Goluža 3 (1), Jozipović 2, Tot, Perlić 5, Šestak 2, Klepo 1, Ćurić 2, Kostić, Jakšić.

KTC: Ševo, Marković 5, Predojević 2, Žganjer 2, Kota 1, Babić 4 (3), Vučelić 7, Miklečić 3, Hančić, Pehar 3, Mršić 3.

SEDMERCI: Đakovo 2 (1), KTC 3 (3); ISKLJUČENJA: Đakovo 4 minute (Bradarić 2+2), KTC 14 minuta (Kota 2+2+2, Pehar 2+2, Babić 2, Hančić 2); CRVENI KARTON: Kota (KTC, 60).

Osječanke sigurne

U 16. kolu Druge HRL Sjever rukometašice Osijeka uvjerljivo su u Zrinjevcu svladale Multinorm Cernu s 33:22. Do važnih bodova u borbi za ostanak stigao je Đurđevac, koji je na svom parketu slavio protiv Đakova 28:25.