TREĆA HNL "ISTOK": BELIŠĆE

Ratković pogodio s bijele točke
Objavljeno 12. ožujka, 2018.

Na otvorenju proljetnog dijela prvenstva nogometaši Belišća u agresivnoj, discipliniranoj i odgovornoj igri pobijedili su vrlo dobar sastav iz Ždralova. U 12. minuti, nakon prekršaja nad Ratkovićem na 20 metara, slobodan udarac izveo je isti igrač i, umjesto da je završila u mreži, lopta je pogodila lijevu vratnicu. Samo tri minute poslije domaći su poveli. Vučemilović se izborio za loptu na desnoj strani i uputio oštar centaršut, rukom je u svojih 16 metara igrao obrambeni igrač Renić, što je dobro uočio prvi mahač Mario Lončar i signalizirao glavnom sucu Vargoviću, koji je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu izveo je Ratković, vratara je poslao u jednu stranu, a loptu u drugu stranu za 1:0. Pokazalo se kako će to biti i konačni rezultat. Premda su do kraja susreta gosti imali terensku inicijativu, a domaćin se borbeno i organizirao branio, ono malo prigoda uspješno su otklanjali iskusni Pranjić i Milić te siguran mladi vratar Marin Stanić. Z. Kaptalan

Belišće                    1  (1)
Mladost                   0

BELIŠĆE - Gradski stadion. Vrijeme: ugodno. Teren: dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Nenad Vargović (Virovitica) - 7. Strijelac: 1:0 Ratković (15. 11 m.). Žuti kartoni: V.Stanić, Matoković, Pranjić, Blažević, Vučemilović (Belišće), Vrbanić, Furmek, Mlinarić, Grgić (Mladost). Crvenih kartona nije bilo.

BELIŠĆE: M.Stanić 7, V.Stanić 6,5, F.Stanić 7, Milić 7, Ratković 7,5, Mandić 6,5, (od 63. Rajić 6,5), Matoković 7, (od 89. Jelić -), Paulić 7,5, Pranjić 7, Blažević 7, Vučemilović 7, (od 90. Živković -)

MLADOST: Srbljanović 6, Renić 6, Pleić 6, Vrbanić 6, Furmek 6,5, I.Bošnjak 6,5, Ivančić 6,5, Trupac 6,5, Mlinarić 6,5, M. Bošnjak 6, (od 65. Grgić 6), Markuz 6

IGRAČ UTAKMICE: ZORAN RATKOVIĆ (BELIŠĆE)