KARATE FEST U VIROVITICI

Medalje za Kune, “Essekere” i “akademičare”
Objavljeno 6. ožujka, 2018.

U Virovitici je održan 16. Međunarodni karate fest, na kojemu je nastupilo 600 natjecatelja iz sedam zemalja, među kojima i članovi osječkih karate klubova. Od članova Karate kluba Esseker Mato Đukić u kategoriji mlađih učenika do 26 kg, kojemu je to bio prvi nastup na velikim natjecanjima, zauzeo je peto mjesto. U kategoriji mlađih kadeta do 48 kg Petar Gudelj je uvjerljivo savladao svoje suparnike i osvojio prvo mjesto. Odmah potom nastupio je i u kategoriji kadeta do 52 kg, u kojoj je dobio prvi meč, protiv predstavnika Slovenije, ali je, na žalost, zbog ozljede morao odustati od daljnjeg natjecanja. Kadet Borna Gudelj je u kategoriji do 57 kg uspješno odradio prve mečeve, ali je izgubio polufinalni meč od predstavnika Mađarske. No u repasažnoj borbi ponovno je bio uspješan i osvojio broncu. Borna je istovremeno odrađivao i mečeve u konkurenciji juniora do 61 kg, u kojoj je također zauzeo treće mjesto.

Karate Akademija Osijek nastupila je s osam natjecatelja, a osvojeno je pet medalja. Karla Karačić u kategoriji učenica (+ 44 kg) osvojila je drugo mjesto, a bronce su pripale Luki Škripiću (ml. učenici - 38 kg), Mihaelu Mikolinu (ml.učenici + 38 kg), Patriku Ifku (juniori - 68 kg) i Tinu Kovaču (seniori otvorena kategorija). Korak do medalje ostali su Bartol Klanac i Mislav Karačić, koji su izgubili repesažne borbe, a blizu postolja ostao je i Ivan Stranjaka. Karate klub Kuna iz Osijeka osvojio je srebro i broncu. Srebrom u katama okitila se Veronika Šuster, a bronca je u borbama pripala Kristijanu Nedeljkoviću. K.Lacković