DVORANSKO PH U KRUŽNIM UTRKAMA

Dva zlata te po srebro i bronca za Osječane
Objavljeno 6. ožujka, 2018.

Atletičari i atletičarke Slavonija-Žita osvojili su četiri medalje na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske u kružnim utrkama za mlađe kategorije koje se održalo u Zagrebu. Natjecanje se održalo za kadete, mlađe juniore i juniore, a osječki su atletičari izborili dvije zlatne te po jednu srebrnu i brončanu medalju.

Prvakinja Hrvatske na 800 m među mlađim juniorkama postala je Barbara Vrhovac koja je dominantno slavila s 2:23.65 minuta, s više od 11 sekundi prednosti pred drugoplasiranom. Vrlo uvjerljivo do naslova prvaka stigla je i kadetska štafeta na 4x200 m u sastavu Dominik Škorjanc, Ivan Branković, Arian Getto i Luka Bede, a koja je bila najbrža s 1:38.26, što je bilo četiri i pol sekunde brže od drugoplasirane štafete. U konkurenciji juniorki do srebra na 400 m dotrčala je Marissa Bura (59.19), a brončanom medaljom okitila se i štafeta kadetkinja 4x200 m u sastavu Lorena Faktor, Iva Akmadžić, Nikolina Ćosić i Melani Bosić (1:50,63).

Od ostalih osječkih predstavnika mlađa juniorka Lorena Bencarić bila je osma na 400 m (1:04.01), dok je na 200 m kod kadeta Arian Getto bio peti (24.59), Dominik Škorjanc osmi (24.98), Luka Bede deveti (25.01), Ivan Branković 11. (25.21), a Franko Salaj 17. (26.62).

Među kadetkinjama na istoj dionici šesta je bila Melani Bosić (27.34), 13. Lorena Faktor (27.96), 15. Iva Akmadžić (28.02), 21. Nikolina Ćosić (29.04), a 24. Marija Grgić (29.37).

Najuspješniji klub natjecanja uvjerljivo je bio zagrebački Agram s 41 medaljom (17 zlatnih), dok je Slavonija-Žito zauzela šesto mjesto. G.Roguljić