PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Borovo postaje nepoželjan gost
Objavljeno 6. ožujka, 2018.

Iako se bore za ostanak u prvoligaškoj konkurenciji, košarkaši Borova još su jednom potvrdili da su kadri pobjeđivati momčadi iz gornjeg doma. Ne samo to, igrači Gorana Gunjevića postaju sve nepoželjniji gost, a to je osjetio i Rudeš koji je u sklopu 15. kola upisao poraz na svome parketu. Do vrijednih bodova u metropoli Vukovarci su došli i uz neke probleme. Tijekom prve četvrtine ozlijedio se prvi strijelac Juraj Boras, ali njegovi suigrači nisu klonuli duhom. Tako su na vanjskim pozicijama sjajan posao odradili kapetan Mihael Bekavac (15 poena za 17 minuta) i play Jakov Šarac (15 i sedam asistencija), a pod obručima je sve kontrolirao Dino Radoš (19 poena i osam skokova). U sljedećem kolu čeka ih domaći ispit protiv Universitasa, koji je preuzeo treće mjesto na tablici (24 boda), a Borovo je na 10. mjestu s pet pobjeda i deset poraza (20 bodova). N.B.

RUDEŠ                    59
BOROVO                73

ZAGREB - SD Sutinska vrela. Gledatelja: 50. Suci: Mustapić, Ekart, Gracin.

RUDEŠ: Jurički 2 (2-2), Zebić 5, Hofman 4 (0-1), Galić 5 (2-2), Štirjan 2, Nakić-Vojnović, Cvitković 8 (2-2), Dmtrović 9 (0-1), Ljubičić 10 (2-2) Buzjak, Meštrović 6 (4-4), Ivanković 8 (1-1).

BOROVO: Brocić 2, Jovanović, Šarac 15, Bobinac, Boras, Bekavac 15 (0-1), Rajšić 7 (1-1), Žulj 5, Kapović 4, Kovač 6, Radoš 19 (0-1).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 12:19, 18:27, 12:15, 17:12