PRVA HRL SJEVER (M)

Osijek svladao drugu momčad “plinara”
Objavljeno 5. ožujka, 2018.

Rukometaši Osijeka i u 18. kolu Prve HRL Sjever produžili su niz utakmica u kojima su osvojili bar bod. Osječani su gostovali kod PPD-a Zagreb 2 te su slavili s 28:26, pa su tako u posljednja četiri susreta skupili ukupno sedam bodova. Vodili su gosti tijekom gotovo cijelog tijeka prvog poluvremena, a razlika je varirala između jednog i tri pogotka. Tek uoči odlaska na odmor Zagrepčani su prvi put izjednačili (13:13), no Osijek je u nastavak ipak ušao s minimalnom prednošću (14:13). Nastavili su gostujući rukometaši i u drugom poluvremenu održavati prednost, s golom do tri viška, sve do sredine tog dijela kada je PPD Zagreb 2 serijom 3-0 uspio prvi put povesti te u 47. minuti voditi 21:19. No, jednakom serijom uzvratili su i gosti, za novo vodstvo, da bi potom s nova tri pogotka u nizu poveli 25:22 te pobjedu sačuvali do kraja. Uspješan gost bilo je i Đakovo, koje je u derbiju začelja remiziralo kod Garešnice 23:23. Preostala dva slavonska kluba upisala su domaće poraze. Nova Gradiška izgubila je od Ivanića 31:27, dok je Viro Virovitica poražena od trećeplasiranog Bjelovara s 29:25. G.R.

PPD Zag. 2               26  (13)
Osijek                       28  (14)

ZAGREB - SD Trešnjevka. Gledatelja: 50. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete).

PPD ZAGREB 2: Jutriša, Kocen, Ljubić 1, Račić 2, Leskovec, Gošić, Žaja, Sirotić 7 (3), Šafranko 5, Spahić 4, Turčić 3 (1), Purić, Starčević, Gabrieri, Zadro 4.

OSIJEK: Kolar, Pavlović, Kuže 1, Zrno 1, Bolanča 4, Lukac, Barić 1, Goluža 1, Repušić 6 (2), Radović 3, Kopić, Grizelj 10, Ninaj 1, Barišić, Horvat.

SEDMERCI: PPD Zagreb 2 7 (4), Osijek 6 (2); ISKLJUČENJA: PPD Zagreb 2 12 minuta (Račić 2+2, Ljubić 2, Šafranko 2, Spahić 2, Gabrieri 2), Osijek 10 minuta (Barić 2+2, Radović 2+2, Bolanča 2)

Prva HRL Sjever (m)

Rezultati 18. kola: Maksimir Pastela - Rudar 21:21, Nova Gradiška - Ivanić 27:31, KTC - Vidovec 33:31, Moslavina - Medveščak Zg 22:21, Garešnica - Đakovo 23:23, PPD Zagreb 2 - Osijek 26:28, Viro Virovitica - Bjelovar 25:29.