HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Brokeri s bodovima iz Zadra
Objavljeno 4. ožujka, 2018.

Slavili su košarkaši s Drave u 17. kolu HT Premijer lige. Vrijednosnice Osijek vraćaju se s dva vrijedna boda iz Zadra, gdje su u nedjelju uspjeli ostati čvrsti do kraja protiv Jazine Arbanasi. Gosti su kontrolu na parketu preuzeli početkom druge četvrtine kada su imali i najveći zaostatak (26:19). Osječani su tada imali seriju 11:1 u koju je raspoloženi Došen ugradio 11 poena, a do kraja je zabio ukupno 22, uključujući i posljednja dva slobodna bacanja u penal-završnici. Imala je momčad Vladimira Krstića u 28. minuti i velikih +13 (47:60), ali domaćin se nije predavao, te je u 36. minuti sve anulirao (72:72). Ipak, brokeri nisu dopustili suparniku da povede, dobra rola Vrkića (šest poena), trica Šarca dovode Osječane na prag pobjede (76:81). Ipak, do kraja je bilo neizvjesno, deset sekundi prije kraja Zadrani su imali i napad no trica Sarajlije nije ušla i gosti su mogli slaviti peti trijumf sezone. N. Benčina

Jazine A.               84
VROS                  87

ZADAR – Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja: 300. Suci: Dožai, Jurčević i Kardum.

JAZINE ARBANASI: Sarajlija 14 (10-11), Barry 17 (5-10), Gulam 3, Lisica, Škara, Bučaj, Ivanov, Zrnić 10 (4-6), Šango 2, Fodor 9 (0-2), Kaštropil 23 (1-6), Petani 6.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomsick 9 (1-2), Taylor 10 (5-6), Došen 22 (4-5), Bačić, Markulin 11, Anzulović, Šarac 10 (2-4), Krolo, Lindbom 12 (1-1), Vrkić 13 (3-5).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 19:17, 13:23, 19:20, 33:27