SUPERLIGA ODBOJKAŠA

“Mursaši” nisu iskoristili prigodu
Objavljeno 5. ožujka, 2018.

Posljednja utakmica u ligaškom dijelu na domaćem parketu donijela je odbojkašima Murse-Osijek ogled protiv momčadi koja će u doigravanje krenuti s najbolje startne pozicije. Zagrebačka je Mladost i u Gradskom vrtu nastavila pobjednički niz bez većih problema, ali nije ni za lidera išlo sve baš potpuno glatko. Mursa-Osijek odigrala je odličan drugi set, bar njegov veći dio, nažalost ne i završni, gdje je do izražaja ipak došla suparnikova kvaliteta.

U prethoda tri ogleda tih momčadi, Osječani su uzeli samo set na svom parketu, a u metropoli nisu bili ravnopravan suparnik. Ponovno su igrači Davora Meringera bili jako blizu seta, onaj drugi nudio je veliku prigodu jer je domaćin vodio 16:10, nešto kasnije 18:13. Razlika je to koja bi u većini slučajeva garantirala da će prvi stići do 25. poena, ali kada igraš protiv Mladosti, koncentracija ne smije popustiti ni u jednom trenutku. Momčad Ljube Travice zna pronaći izlaz iz teških situacija, a kada je pronašla iz ove, bilo je jasno da nastavak dvoboja više neće ponuditi neizvjesnost.

- Šteta, mogli smo dobiti drugi set, produžiti utakmicu, možda je čak i malo zakomplicirati. Teško je igrati protiv Mladosti, kažnjavaju svaku pogrešku i dekoncentraciju. Imaju i širinu, što se vidjelo i u trećem setu, gdje smo kasno počeli nadoknađivati zaostatak - kaže “srednjak” Murse-Osijek Mateo Brandić.

U trećem je setu gostujući trener odlučio odmoriti svoje glavne uzdanice, prije svih tehničara Krnića i pucača Prlića, a nešto kasnije s klupe je u igru ubacio i preostale igrače. Jedino je Sedlaček od standarne postave bio na poštedi, ali i druga gostujuća postava pokazala je kvalitetu. Sličan potez povukao je i Meringer (prvi ulazak za Vranješa i Mijića) pri 9:17, kada je bilo jasno da dvoboj neće trajati dulje od tri seta.

Iako je 12. kolom završen drugi ligaški dio, odnosno 1. jakosna skupina, pred “mursašima” je još jedna utakmica za bodove. Treba odraditi zaostatak iz prošle runde i gostovanje u Kašteli kod aktualnog prvaka, a ta utakmica na programu je 10. ožujka. Nakon toga kreće doigravanje, a Osječani imaju status trećeg nositelja.

Nino BENČINA
MURSA-OSIJEK              0
MLADOST (Z)                  3

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Zamaklar i Horvat (oba Belišće).

MURSA-OSIJEK: Vojak, Brandić, Ilić, Ljubić, Jalovac, K. Šućur, Oršolić, Stanković, J. Šućur, Mijić, Matoković, Odobašić, Vranješ, Kraljević.

MLADOST (Z): Nikačević, Mitrašinović, Bakonji, Sedlaček, Šarčević, Hanžić, Prlić, Marelić, Krnić, Jelić-Periša, Dukić.

REZULTAT PO SETOVIMA: 18:25, 23:25, 19:25

U POREČU NESTALA I TEORIJA

Odbojkašice Osijeka u sklopu 2. jakosne skupine odrađivale su obvezu 11. kola. U Poreču se tražila pobjeda, ključna za produžetak nade za ostanak u Superligi, ali sastav Miroslava Đekića iz Istre vratio se praznih ruku. Domaće su slavile 3:0 (25:19, 25:19, 26:24), nakon čega je jasno da će se sljedeće godine igrati u prvoligaškoj konkurenciji. Tamo seli Nova Gradiška, koja je u ovom kolu poražena kod zagrebačkog Olimpika 3:0 (25:21, 25:18, 25:19). N.B.