KOPER OPET PAO

Našičani korak bliže četvrtfinalu EHF kupa
Objavljeno 4. ožujka, 2018.
Trener gostiju Veselin Vujović ponovno je imao svoj show uz teren, pa je zaradio isključenje

Rukometaši NEXE-a imaju formulu kako pobijediti slovenski Koper. Prošle su subote momčad koju s klupe vodi Veselin Vujović u sklopu C skupine EHF kupa svladali u Sloveniji, a u nedjelju navečer to su učinili i u svojoj dvorani OŠ Kralja Tomislava u Našicama. NEXE je trenutačno drugi na tablici s tri pobjede i jednim porazom, nisu Horvatovi puleni još osigurali četvrtfinale, ali su blizu tom uspjehu.

Nakon što su prošloga tjedna izgubili kod kuće, rukometaši iz Slovenije u Našice su došli po pun plijen kako bi ispravili taj kiks. Pratilo ih je i 20-ak vatrenih navijača pod imenom “Dvanajst Kopra“, koji s navijanjem nisu prestajali čak ni kada je sve bilo gotovo i kada je njihova momčad doživjela novi poraz.

Vuja na tribinama

Trener NEXE-a Hrvoje Horvat u ovoj utakmici zbog bolesti nije mogao računati na Buvinića, Jelinića i Brumena. No, izostanak Buvinića odlično su nadomjestili Leban i Gadža, koji su zajedno postigli deset pogodaka, ali odlično su razigravali suigrače i odradili susret jako dobro.

Poveli su Našičani preko Gadže, Koper je s dva pogotka preokrenuo. Nakon što je Zrnić izjednačio uslijedio je novi pogodak Kopra za 2:3, i to je bilo njihovo posljednje vodstvo u utakmici. NEXE radi seriju i dolazi do dva pogotka prednosti, Koprani smanjuju, potom s dva igrača manje i izjednačuju (5:5). Prije toga dvije minute je zaradio Sever, a trener Vujović, nakon prvog prigovora i žutog kartona, nastavio je s pritiskom na suce, a u svojoj maniri uz teren je ljutito skakao i vikao, te zaradio isključenje, odnosno put u gledalište. Umjesto njega momčad je dalje vodio pomoćni trener Vanja Kralj. Od 6:6 Našičani preuzimaju kontrolu nad utakmicom i na odmor odlaze s tri pogotka viška (15:12).

Treća pobjeda

Drugo poluvrijeme Koprani su otvorili pogotkom, ali Leban, a potom i Eter, podižu na plus 4. U 33. minuti Zrnić i Barišić-Jaman izmamili su pljesak gledatelja koji su se i ovaj put okupili u velikom broju. Osam minuta prije kraja Našičani odlaze na visokih 26:20. Slovenci se nisu predavali, ali njihovi pokušaji nisu bili previše opasni, jer na svaki pogodak Kopera NEXE je uzvratio istom mjerom. U zadnjoj minuti Barišić-Jaman proigrao je mladoga Greganića koji je na veliko oduševljenje punih tribina postigao pogodak i potvrdio treću pobjedu NEXE-a u C skupini EHF kupa. Našičani su trenutačno drugi na tablici s dva boda manje od vodećeg Geppingena.

Srećko SOBODIĆ
NEXE                        29  (15)
Koper                        24  (12)

NAŠICE - ŠŠD Kralja Tomislava. Gledatelja 1920. Suci Lukas Frieser, Radoslav Kavulić (Češka). Crveni karton: Vujović, Grzentić (Koper).

NEXE: Lelić (6 obrana), Šipić 3, Koncul, Gadža 4, Leban 6, Eter 2, Zrnić 5 (3), Mrđenović, Barišić-Jaman 8, Manci-Mičević, Baričević, Greganić 1, Jurić-Grgić, Lavrič, Tomić, Pilipović (2). Trener Hrvoje Horvat.

KOPER: Dolenc, Grzentić 1, Vlah 1, Krečić 3, Matijašević 2, Postinga (5+1), Moljk, Žugan 1, Rapotec, Smolnik 3, Sokolić 1, Guček 4, Sever 2, Bratković 6 (4). Trener Veselin Vujović.

SEDMERCI: NEXE: 3 (5), Koper 2 (2); ISKLJUČENJA: NEXE 12 minuta (Šipić, Mrđenović 2+2, Lavrič, Tomić 2); Koper 20 minuta (Grzentić 2+2+2, Rapotec 2+2, Dolenc, Smolnik, Sever, Vujović 2).