PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE

Spačva osigurala Ligu za prvaka
Objavljeno 4. ožujka, 2018.

Ono što su priželjkivali u vinkovačkom premijerligašu uoči domaće utakmice s Goricom, to su i ostvarili. Dva kola prije kraja prvog dijela sezone osigurali su nastup u Ligi za prvaka, čime su potvrdili prošlosezonski rezultat.

Punih 18 minuta trebalo je rukometašima Spačve Vinkovci da se zagriju i krenu prema željenom cilju. Do tada se rezultat mijenjao u korist jedne ili druge momčadi. Nakon posljednjeg izjednačenja (8:8), Vinkovčani su serijom pogodaka od 4:0 otišli na 12:8 i već tada najavili ishod tog susreta. Do kraja prvog poluvremena Vinkovčani su tu razliku podigli za još dva pogotka i na odmor otišli s plus šest (17:11). U nastavku su susreta Vinkovčani, premda su mlada momčad, rutinski odradili 30 minuta i zaključili susret na svoju radost i radost navijača s kojima su već drugi put proslavili ulazak u Ligu za prvaka. U redovima pobjednika istaknuo se ponovno vratar Dražen Stojanović s 13 obrana, a uz njega efikasan u napadu bio je Marko Nađ sa sedam pogodaka. Kod gostiju bolji od ostalih bio je dvojac Ivan Laljak i Davor Čavar sa sedam pogodaka. A. Grgić