PRVA HMNL

Golijada u Zrinjevcu, Osijek Kelme do šeste pobjede uz puno uzbuđenja
Objavljeno 3. ožujka, 2018.

Osječki malonogometaši došli su do svoje šeste ovosezonske pobjede na nešto teži način nego li su planirali. Posljednjeplasirana momčad lige Albona Potpićan '98 bila je žilav i uporan suparnik u utakmici koju su Osječani morali triput pobijediti da bi na koncu osvojili sva tri boda. Za taj teži put do trijumfa Osijek Kelme je sam sebi kriv jer je odigrao taktički prilično nedisciplinirano, posebno u obrambenom dijelu, pa su se dogodili nepotrebni, ali srećom kratkotrajni stresovi.

Bila je to prava "run & gun" utakmica u kojoj nijedna momčad nije baš previše marila za obranu. Za goste ne znamo, ali za Osječane smo sigurni kako defanzivno mogu biti daleko bolji. Sve je počelo kao podmazano. Već u desetoj sekundi utakmice Andrej Pandurević je pogodio mrežu gostiju i najavio svoju odličnu večer. Kada je u petoj minuti Šalaj na asistenciju Pandurevića udvostručio prednost Osijek Kelmea činilo se kako ćemo gledati jedmosmjernu utakmicu. Međutim, onda su se domaćini opustili što su rasterećeni gosti znali iskoristiti.

Prva prijelomnica susreta dogodila se u 14. minuti pri vodstvu Osijeka  od 3:1 kada je isključen iskusni Patrik Drndić zbog nesportskog ponašanja. No, Osječani nisu iskoristili te dvije minute brojčane nadmoći, a kada su se snage izjednačile još su i primili pogodak za 3:2. Ipak, u preostale dvije minute do odmora zabili su još dva i na poluvrijeme otišli s prdenošću od 5:2. Trebao je to biti gotov susret, ali u nastavku osječka je momčad počela neobjašnjivo griješiti u elementarnim stvarima, a Albona Potpićan '98 je te poklone spremno prihvatila i u razmaku od samo pet minuta (od 23. do 28.) zabila tri pogotka kojima je poravnala rezultat na 5:5. Taj šokantni obrat ipak je pozitivno djelovao na domaću momčad jer je samo 20-ak sekundi nakon izjednačenja Dakić opet doveo Osijek Kelme u vodstvo, a nekoliko trenutaka kasnije Pandurević je postigao svoj treći pogodak (upisao je i dvije asistencije) kojim je zaokružio pobjedu osječke momčadi. Posve zasluženo, ali uz puno više potrošenih živaca i energije nego li je to bilo potrebno. D.Keler

OSIJEK KELME – ALBONA POTPIĆAN '98  7:5 (5:2)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Matija Horvatek (Našice) i Mario hrženjak (Mikleuš) – po 6. Strijelci: 1:0 Pandurević (1), 2:0 Šalaj (5), 2:1 Radusin (6), 3:1 Šalaj (13), 3:2 Kurolt (18), 4:2 Kundid (19), 5:2 Pandurević (19), 5:3 Husarić (23), 5:4 Kurolt (26), 5:5 Husarić (28), 6:5 Dakić (28), 7:5 Pandurević (29). Žuti kartoni: Duvančić, Šalaj, Živanović (Osijek Kelme), Radusin, Drndić, Zahtila, Ljubas (Albona Potpićan '98). Crveni karton: Drndić (Albona Potpićan '98).
OSIJEK KELME: Konrad 6, Mijić 5,5, Šalaj 7, Pandurević 8, Duvančić 6,5, Živković, Kundid 6,5, Ćurković 6,  Grizelj, Živanović 5,5, Čosić, Dakić 6,5.
ALBONA POTPIĆAN '98:  Zahtila 5,5, Ljubas 6,5, Drndić 5, Kurolt 7,5, Husarić 7, Živadinović 6, Bobić 6, Radusin 6.
IGRAČ UTAKMICE: ANDREJ PANDUREVIĆ (OSIJEK KELME).