TAEKWONDO SLOVENIA OPEN

Zahirović morao predati finale, srebro i Sučiću
Objavljeno 28. veljače, 2018.

U dvorani Tabor u Mariboru je održan taekwondo turnir Slovenia open, iz WTF „G-1“ klase, na kojem se okupilo 1062 natjecatelja iz više od 30 zemalja iz cijelog svijeta i 206 klubova te nacionalnih timova.

Svoje predstavnike imali su Taekwondo klub Osijek i Taekwondo klub Sajnami iz Vinkovaa.

Taekwondo klub Osijek nastupio je sa svojih osam članova.

U konkurenciji kadeta do 45 kg nastupio je Filip Zahirović. Nanizao je pobjede protiv reprezentativaca Slovačke (11:1), Slovenije (5:4) te u borbi za finale svladao je Francuza Getana Vachiera koji je pri rezultatu 4:4 u trećoj rundi napravio nedopuštenu radnju s dva udarca šakom u glavu, zbog koje je Francuz diskvalificiran, a trener i otac Damir Zahirović je u dogovoru sa službenim liječnikom natjecanja, zbog težine ozljede odlučio da Filip propusti finale, pa se morao zadovoljiti drugim mjestom. U juniorskoj konkurenciji Mateja Šuvak u kategoriji -55 kg, izgubila je u prvom kolu od predstavnice Poljske. Junior Marko Šimon u kategoriji -48 kg, odradio je vrlo izjednačenu borbu s Francuzom Alegreom koju na kraju izgubio (26:21). Junior Denis Bakunić u kategoriji -68 kg je u prvom kolu izgubio od reprezentativca Srbije Dušana Božanića, a Matej Volarević u kategoriji -78 kg je u prvom kolu bio slobodan, a u borbi za medalju nakon konstantnog mininalnog vodstva na kraju je izgubio od Šveđanina Leutrim Dorocia koji je kasnije i osvojio turnir.

Prvi put u seniorskoj konkurenciji - 57 kg nastupila je Hana Marković. U najbrojnijoj konkurenciji u prvom kolu izgubila je od Francuskinje Imen Ben Hassine. U ženskoj seniorskoj konkurenciji -62 kg Laura Zahirović je u izjednačenoj borbi izgubila od devete nositeljice Mađarice Csenge Patakfalvy. Prvi nastup u seniorskoj konkurenciji -68 kg imao je Filip Jelošek, U debiju je pobijedio Engleza Liam Ferrigana da bi u drugom kolu izgubio od drugog nositelja Grka Konstantinos Chamalidisa, kasnijeg podjednika turnira.

Sajnami je pod vodstvom Jasmine Lucić u Maribor poslao četiri svoja člana. Kod seniorki Doris Lukić zaustavljena je u prvom kolu od Poljakinje zlatnim bodom kod rezultata 13:13. Kod juniora Dominik Greifenstein je u prvom kolu uvjerljivo s 20 bodova razlike pobijedio Bugarina, a premda je prikazao odličnu borbu, zaustavio ga je reprezentativac Njemačke tijesnom pobjedom, dok je Fran Čopčić izgubio u prvom kolu od mnogo iskusnijeg Nijemca. U kategoriji kadeta nastupio je Patrik Sučić koji je ostvario jako dobar rezultat osvojivši srebrnu medalju. Patrik je u polufinalu bio bolji od predstavnika Srbije, dok je u finalu izgubio od drugog puno iskusnijeg i kvalitetnijeg reprezentativca Srbije. K.Lacković