RUKOMETNA SEHA GAZPROM LIGA

Našičanima su ove
sezone suđeni remiji
Objavljeno 28. veljače, 2018.

Rukometaši NEXE-a zauzeti su euroobvezama, a između susreta EHF Kupa odradili su utakmicu regionalne lige. U srijedu navečer, u sklopu 15. kola SEHA Gazprom lige, gostovali su u Slovačkoj kod Tatrana i osvojili bod. Iako je momčad Hrvoja Horvata pomalo umorna, oslabljena neigranjem nekoliko bitnih igrača te s mislima na EHF Kup, odigrala je odlično drugo poluvrijeme i kući se vraća s remijem. Opet remijem! Naime, susret Tatrana i NEXE-a završio je neodlučeno - 26:26. Zanimljivo, NEXE je ove sezone u SEHA ligi upisao čak šest neodlučenih utakmica i tako ostao na samo jednoj pobjedi.

Kao što je i najavljeno u sastavu NEXE-a nije bilo Marina Jelinića zbog ozljede koljena te “viroznih” Vedrana Zrnića i Saše Barišić-Jamana. To se nije osjetilo u uvodnim minutama, gosti su pružili dobar otpor Tatranu, ali kako je vrijeme odmicalo domaćin je preuzimao dominaciju na terenu. U 9. minuti Čip je zabio za prvih plus dva Tatrana (5:3), NEXE je nakon nekoliko minuta vratio utakmicu u egal, ali Slovaci s dvije serije po 3-0 u 25. minuti odlaze na veću prednost (15:9). Do kraja prvoga dijela Tatran je zadržao velikih šest pogodaka viška (17:11).

Iako se nakon prvih 30 minuta činilo da Tratran, na čijoj klupi sijedi bivši hrvatski izbornik Slavko Goluža, drži stvari pod kontrolom, Horvat i njegovi “nexeovci” u drugom su poluvremenu kreirali veliki preokret i umalo odnijeli pun plijen iz Slovačke. Ključna je bila gostujuća serija 5-0 koju je u 39. minuti otvorio Tomić, a u 45. završio Gadža za 19:18. U 51. minuti susret je ušao u egal (22:22), a u 57. minuti Buvinić je pogodio za prednost NEXE-a (25:24). Imali su Našičani minut i nekoliko sekundi prije kraja i 26:25 (Greganić), ali je Jakub Hrstka zabio za konačnih 26:26. NEXE je potom imao napad za pobjedu, ali je sve moglo i gore završiti. Naime, našički rukometaši izgubili su loptu, a domaćin je preko cijelog terena promašio prazan gol.

Nakon 15. kola NEXE je na osmom mjestu tablice regionalne lige, dok PPD Zagreb zauzima drugu poziciju s čak 12 bodova manje od vodećeg Vardara. Tatran je pak šesti na tablici. I. Liović