HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Škrljevo odnijelo bodove iz Gradskog vrta
Objavljeno 11. veljače, 2018.

Otišla su još dva boda iz Gradskog vrta. U dvoboju 16. kola HT Premijer lige košarkaši Vrijednosnica Osijek poraženi su od Škrljeva, koje je samo potvrdilo zašto je ove sezone jedno od najugodnijih iznenađenja u domaćem prvenstvu.

Od početka je bilo vidljivo da nema samo domaćin pobjedničkih ambicija. Napadački su obje momčadi bile raspoložene, a kada je tako, onda se i stanje na semaforu prilično brzo mijenjalo. U 8. minuti bilo je 17:20, a “brokeri” su odgovorili munjevitom serijom od 8:0. Ipak, tih 25:20 nije svijetlilo nakon završetka prve četvtine jer je preostalih šest sekundi iskoristio Konjević, koji je tricom najavio i odličnu svoju dionicu u nastavku. Tako je prvi strijelac Škrljeva u drugoj četvrtini zadavao i najviše problema osječkoj obrani. Konjević je zabio deset poena, a kada je malo stao, njegovu bi rolu preuzeo brzonogi Janc. Tako su gosti u 18. minuti imali najveću prednost (35:43), ali do odmora su Osječani ipak uspjeli spustiti razliku na “minus tri”. Od Vrijednosnica Osijek u nastavku se prije svega očekivala bolja defenzivna reakcija, koja u trećoj četvrtini i nije bila tako loša. Istina, Štemberger je na otvaranju zabio pet poena u nizu, a u 23. minuti domaćin je u dvoznamenkastom zaostatku (41:51). “Brokeri”u su ipak držali priključak, ali kad god ga je trebalo uhvatiti, gosti su imali asa iz rukava. Krajem treće četvrtine, kod 54:60 brokeri su imali zadnji napad, ali nakon promašaja, Barnjak je sa sirenom opet podigao prednost (54:63). U takvom je tonu proteklo i posljednjih deset minuta. Osječani su najbliže bili u 33. minuti (66:68), ali sjajni Perković držao je goste u ritmu. U završnici je pomoglo i osam poena Bobana u nizu i bilo je jasno da je domaći poraz neizbježan. N. Benčina

VR. OSIJEK 78
ŠKRLJEVO 83

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 200. Suci: Peić (Zagreb), Jurčević (Split), Pencinger (Sl. Brod).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Tomsick 8, Taylor 10 (4-4), Levinson , Bačić, Markulin 11 (2-2) , Anzulović, A. Šarac 18 (3-4), Krolo 2, Lindbom 19 (1-2), Vrkić 10, Turalija.

ŠKRLJEVO: M. Šarac, Štemberger 9 (1-1), Ušić 4, Barnjak 11, Boban 12 82-4), Hrnjkaš, Perković 19 (7-9), Konjević 16 (2-4), Radunić 2, Furlan, Janc 10 (2-2).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 25:23, 16:21, 13:19, 24:20