OSJEČANI SE OPROSTILI OD KUPA

Mladi rudar lako do četvrtfinala
Objavljeno 8. veljače, 2018.

Rukometaši Osijeka poraženi su u osmini finala Kupa Hrvatske od Mladog rudara s 28:21. U dvoboju dvaju prvoligaša kvalitetnijim se pokazao lider Juga koji u Zrinjevcu ni jednog trenutka nije bio u rezultatskom zaostatku te je zasluženo prošao u četvrtfinale. Kumovale su tome i brojne pogreške mlade osječke momčadi, koja je imala čak 19 izgubljenih lopti, pa ni vrlo dobar učinak domaćih vratara, Kolara i Vešligaja, koji su ukupno skupili 15 obrana, nije mogao pomoći.

Gosti iz Labina već su u nepune tri minute, vodstvom 3:0, najavili kako u Osijeku žele prolaz u sljedeće kolo. Uzvratio je istom mjerom i domaćin, s tri pogotka u nizu Repušića, pa je u 7. minuti rezultat prvi put bio izjednačen. Iduće su minute protekle u igri pogodak na pogodak, na vodstvo gostiju brzopotezno su izjednačenjem uzvraćali Osječani i tako sve do 15. minute i 8:8. Sjajno je u tim trenutcima branio Kolar (9 obrana u prvom poluvremenu), no gosti su u nekoliko navrata zabijali i iz drugog pokušaja, koristivši neodlučnost domaće obrane. Uslijedila je nova miniserija Labinjana 3-0, nakon čega je trener domaće momčadi Ćurak zatražio minutu odmora. Nije previše pomoglo jer su gosti u 23. minuti stekli najvećih četiri pogotka viška (13:9). Ipak, do odmora se Osijek primaknuo na “minus dva” (12:14) te ostavio nadu za preokret u nastavku.

S tri obrane u nepune tri minute drugog poluvremena tu je nadu dodatno razbudio Vešligaj, no opet je zakazao napad. Po dvije izgubljene lopte i nerealizirana sedmerca zakočile su osječki povratak, što su Labinjani spremno iskoristili. Domaćin je još držao priključak do 44. minute (16:18), a potom je Mladi rudar s tri brza pogotka odmaknuo na “plus pet”. Pokušao je u tim trenutcima trener Ćurak i riskantnijom igrom, sa sedam igrača u polju, no to mu se nije isplatilo. Razlog su ponovno bile brojne pogreške u napadu, kojima su praktički gurali loptu gostima u ruke, a oni su to spremno kažnjavali pogađajući nebranjena vrata u nekoliko situacija. Nakon jedne takve izgubljene lopte u 52. minuti bilo je 18:24, a četiri minute kasnije bilo je i najvećih osam razlika (19:27) za potvrdu uvjerljivog prolaza Labinjana u četvrtfinale. Ćurak je u drugom poluvremenu značajniju minutažu pružio i mlađim igračima, testirajući njihove mogućnosti. Osječani se sada okreću prvenstvenim izazovima te već u subotu u Zrinjevcu dočekuju Novu Gradišku. G. Roguljić

Osijek          21 (12)
Mladi rudar  28 (14)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 70. Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (oba Virovitica).

OSIJEK: Kolar (9+0), Pavlović 1, Kopić, Zrno 1, Edl 1, Ninaj, Kuže 2, Goluža, Repušić 3 (1), Lukac 1, Vešligaj (6+0), Bolanča 3, Radović 1, Barić 3, Barišić 1, Grizelj 4.

MLADI RUDAR: Vlačić, Derossi 3, Franković 1, Dukić 1, Mileta 4, Banović, Lovrinović 5, Šehić, Ratkajec 5, Štingl (1+0), Bučaj 2, Ćopić 1 (10+1), Griparić 5, Grbac 1.

SEDMERCI: Osijek 3 (1), Mladi rudar -; ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Bolanča 2, Zrno 2), Mladi rudar 2 minute (Griparić 2).