SEHA-GAZPROM LIGA

Našičani postali majstori remija
Objavljeno 4. veljače, 2018.

Nakon što su u prvom susretu u Našicama odigrali bez pobjednika (24:24) i drugi susret Gorenja i NEXE-a u Velenju završio je također s neriješenim ishodom. “Mali hrvatsko-slovenski derbi” u velenjskoj Rdečoj dvorani završio je rezultatom 30:30. Ovo je bio već peti neriješen rezultat NEXE-a u 13 odigranih susreta u SEHA Gazprom ligi po čemu su postali pravi “majstori remija” što pogoduje raznim “teoretičarima zavjere”. Ono što je činjenica je da hrvatski viceprvak i dalje ima jednu pobjedu ove sezone u SEHA Gazprom ligi ostvarenu još početkom rujna protiv Vojvodine u Novom Sadu, a s još pet utakmica u kojima su osvojili bod nalaze se na osmom mjestu pa im realno do kraja sezone predstoji borba kako zadržati tu osmu poziciju. Skopski Metalurg i slovački Tatran imaju osam bodova više od Našičana, subotnji suparnik Gorenje čak deset. Ove sezone definitivno navijači NEXE-a moraju imati čvrste živce, a njihovi susreti dovode ih u predinfarktno stanje. A zapravo najuzbudljiviji dio sezone tek dolazi. U subotu počinje nastup u EHF Kupu. Stoga bod u Velenju može biti i ohrabrujući i stimulirajući jer radi se o momčadi koja igra u Ligi prvaka. No, trener “gromova s Krndije” Hrvoje Horvat nije posve bio zadovoljan.

- Dali smo im u drugom poluvremenu previše prostora u obrani. To je glavni razlog zbog čega se iz Velenja nismo vratili s tri boda. Na kraju je meč odlučio jedan šut. Mi i dalje imamo stvari za popraviti, premda sam uvjeren kako smo u Velenju prikazali vrlo solidnu predstavu - smatra trener NEXE-a.

Realno, obje momčadi mogu žaliti za propuštenim. Našičani su na odmor otišli s minimalnom prednošću, a u 53. minuti imali su tri pogotka prednosti. U sljedeće četiri minute Gorenje je zabilo četiri pogotka, preokrenulo na 28:27. Do boda su Našičani stigli tri sekunde prije kraja. Ante Gadža na crti je pronašao Marina Šipića koji je pogodio za izjednačenje rezultata. Zanimljivo, dvojica NEXE-ovih kružnih napadača Šipić i Mario Tomić postigli su posljednja četiri pogotka za svoju momčad. Šipić je, štoviše, uz Marka Buvinića sa šest pogodaka bio najbolji strijelac, no vrlo dobar na vratima bio je Perica Lelić, 12 obrana od čega i jedan sedmerac. Vedran Zrnić dodao je pet, Tomić i Saša Barišić-Jaman po četiri pogotka.

- Mislim kako je remi najpravedniji ishod meča. Imali smo problema s ozljedama uoči susreta. Igrali smo loše u obrani kada je NEXE zaigrao s igračem više u polju, a u drugom poluvremenu gosti su prikazali više pa je nama bilo jako važno da smo pokazali karakter - rekao je Željko Babić, bivši izbornik i trener velenjskog SEHA ligaša.

E sada Našičanima, ne samo za igrače NEXE-a predstoji najvažniji dio sezone. Počinje EHF Kup. “Zagrijavanje” će se dogoditi u srijedu u kup-susretu protiv riječkog Zameta. Nakon kojeg će se zaputiti u Njemačku. U subotu (19.30 sati) protiv branitelja naslova u tom natjecanju u Goppingenu otvaraju skupinu EHF Kupa.

Krešimir LACKOVIĆ
GORENJE 30 (13)
NEXE 30 (14)

VELENJE - Rdeča dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (Srbija).

GORENJE: Cehte 2, Mazej 2, Haseljić 1, Ovniček 4, Ferlin (11 obrana), Grebenc 2, Toskić 3, Potočnik 1, Golčar 4, Markotić 3, Verdinek, Kleč 2, Zaponšek, Tajnik, Pejović 6.

NEXE: Lelić (12 obrana), Šipić 6, Koncul, Gadža 2, Leban, Eter, Zrnić 5, Barišić Jaman 4, Manci Mičević, Baričević, Buvinić 6, Poljak, Jelinić 3, Jurić Grgić, Lavrič, Tomić 4.

SEDMERCI: Gorenje 4(3), NEXE 4(3); ISKLJUČENJA: Gorenje 2 minute (Toskić), Nexe 8 minuta (Tomić 2+2, Jelinić, Lavrič).