BIJELO-PLAVI PORAŽENI U MARBELLI

Lokomotiv zabio u 4., Bočkaj pogodio vratnicu
Objavljeno 2. veljače, 2018.

Ni posljednja provjera uoči početka proljetnoga dijela prvenstva protiv jesenskog prvaka Rusije moskovskog Lokomotiva, treneru Osijeka Zoranu Zekiću nije dala mogućnost postavljanja najjače moguće momčadi. Ponovno je izostao kapetan Borna Barišić koji je opet osjetio stare probleme s listom. Prema informacijama koje dolaze iz Marbelle nije riječ o ozbiljnijoj ozljedi, nego samo o prevenciji, ali u svakom slučaju pripreme koje su bijelo-plavi završili jučerašnjim susretom prošle su daleko od idealnoga.

Primili pogodak u 4. minuti

Brojne sitne ozljede stalno su remetile normalan ritam treninga, a s obzirom na to kako je vremena bilo malo, to će vjerojatno ostaviti određene "ožiljke" na kvaliteti igre u prvim proljetnim susretima. Utakmica protiv Lokomotiva počela je gotovo identično, kao i sve dosadašnje. Ali zbog dekoncentracije i sporog ulaska Osijeka u utakmicu, to je rezultiralo ranim vodstvom ruske momčadi. Već u četvrtoj minuti Škorić je pokušao proigrati Mudražiju, ali učinio je to loše, loptu je presjekao Ari, munjevito odigrao dupli pas s Farfanom, došao pred Malenicu i mirno ga matirao. Ipak, nije taj opet jeftino primljeni pogodak izbacio Osječane iz tračnica. Ubrzo su se pribrali i uspostavili ravnotežu, pa su počeli i prijetiti. U desetoj minuti Bočkaj je pripremio priliku Grezdi koji dobro puca, ali Guillerme je odlično intervenirao. Do odmora dogodilo se još samo jedno pravo uzbuđenje kada je nakon lijepe akcije Lokomotiva Farfan tukao volejem, ali je udarac "zapeo" u bloku.

Bolji u nastavku

Drugi dio susreta pripao je u potpunosti Osječanima koji su redali prilike pred vratima Guillermea, ali taj rutiner nije se dao savladati, a kad ga je lopta i prošla onda mu je saveznik bio okvir vrata. U prvih 15-ak minuta Osijek kao da se zagrijavao za ofenzivu koja je počela nakon sat vremena igre. Do 60. minute bilo je nekih sporadičnih prijetnji, ali bez većih iskušenja za vratara ruske momčadi. No, zato se Guillerme u samo dvije minute baš iskazao. Prvo je u 62. zaustavio pokušaj Hajradinovića iz slobodnog udarca, a samo minutu kasnije odlično je ispod grede "izvadio" loptu koju je glavom nakon Lopina ubacivanja iz kuta uputio Barać. U nastavku te akcije opet je bio korner koji je izveo Bočkaj, a visoki stoper bijelo-plavih opet je prvi na lopti, ali je ovaj put njegov udarac glavom bio neprecizan. Tih odličnih desetak minuta osječke momčad s dva je pokušaja zaključio Ejupi - jedan nogom i jedan glavom, ali udarci nisu išli u okvir vrata. Nakon tog uragana u kojem je Osijek propustio izjednačiti trener Zoran Zekić odlučio se za brojne zamjene, pa se igra primirila. Prijetnje su otad stizale samo iz slobodnih udaraca koje je izvodio Bočkaj. U 71. minuti iz svoje pozicije s oko 20-ak metara promašio je vrata, ali je u 87. minuti bio precizniji, udarcem je "zaobišao" živi zid, ali je pogodio okvir vrata. U samoj završnici susreta u totalnoj ofenzivi Osječana Eder je mogao pobjedu Lokomotiva učiniti uvjerljivijom, zaobišao je već i Malenicu, ali je pogodak spriječio Barać koji mu se bacio u noge i spriječio egzekuciju. Osijek je tako pripreme u Marbelli završio bez pobjede, ali igra protiv Lokomotiva dokaz je kako su bijelo-plavi polako počeli hvatati željenu formu. Iako su opet poklonili pogodak, bijelo-plavi su ovaj put pružili ohrabrujuću partiju. Valjda će ona do susreta s Dinamom, koji je na rasporedu za točno tjedan dana, u Gradskom vrtu, dostići dovoljnu razinu da se bijelo-plavi mogu ravnopravno suprotstaviti jesenskom prvaku. Inače, osječka ekspedicija danas će se spakirati i krenuti kući, a u Osijek bi trebala doći u kasnim večernjim satima. Trener Zoran Zekić nedjelju će ostaviti slobodnom za igrače, a od ponedjeljka kreće završna priprema za proljetnu premijeru protiv zagrebačkih "modrih".

Dalibor KELER
OSIJEK 0
LOKOMOTIV 1(0)

MARBELLA – Nogometni centar Marbella. Sudac: Juan Gabriel Gallegos Jimenez (Malaga). Strijelci: 0:1 Ari (4)

OSIJEK: Malenica, Grgić, Škorić, Barać, Bočkaj, Mudražija, Mioč, Hajradinović, Lopa, Grezda i Marić. Još su igrali: Ejupi, Jambor, Pušić, Šorša, Boban, Lončar, Kuprešak, Žaper, Marin.

LOKOMOTIV: Guillerme, Pejčinović, Kverkvelia, V. Denisov, Kolomeitcev, Ignatev, An. Miranchuk, Al. Miranchuk, Farfan, Fernandes i Ferreira. Još su igrali: Tarasov, Eder.