KUP HRVATSKE ZA RUKOMETAŠE

"Zagrebaši" napunili dvoranu u Borovu naselju, navijačima srce uz malu Mašu
Objavljeno 1. veljače, 2018.

U gotovo krcatoj dvorani u Borovu naselju, pred oko 2000 gledatelja, odigran je susret osmine finala Hrvatskog rukometnog kupa između HRK Borovo i PPD Zagreba. Bio je to prvi susret nakon završetka Europskog rukometnog prvenstva, a unatoč slabijem rezultatu hrvatskih rukometaša od očekivanog i u Vukovaru se pokazalo kako rukometna euforija i dalje vlada. Kao što se i očekivalo, slavili su Zagrepčani, koji su već u prvom poluvremenu pokazali da iznenađenja neće biti. Držali su se Vukovarci prvih 15 minuta jako dobro, a ponajprije zahvaljujući vratarima Tomislavu Stojanoviću i Borisu Polchertu. Perspektivni vratar Stojanović, inače član mlađih hrvatskih reprezentativnih uzrasta, za ovu je utakmicu iz premijerligaša Spačva-Vinvkoci prešao u redove Borova i na početku susreta imao dvije obrane i jedan obranjeni sedmerac, koji je skinuo Dobrivoju Markoviću u drugoj minuti. U drugom dijelu prvog poluvremena gosti su pojačali ritam, s obzirom na to da su tjelesno puno jači od igrača Borova, a naravno ni kvaliteta nije bila upitna. Serijom pogodaka (4:0) gosti od rezultata 6:8 odlaze na plus šest (6:12), a s tom razlikom okončavaju i prvi dio susreta. U nastavku utakmice oba su trenera iskoristila priliku i isprobala sve igrače, konačan rezultat nije nikoga previše zanimao, jer je pobjednik bio izvjestan. Kod domaćina, uz već spomenute vratare, dobru utakmicu odigrali su Dominik Šimatić i Igor Franić, a u redovima Zagrepčana bolji od ostalih bili su reprezentativac Tin Kontrec i Valentino Ravnić. Uglavnom, u Borovu naselju odigrana je utakmica koja će biti upisana u povijest vukovarskog rukometa, a oni koji su joj nazočili bili su svjedoci iznimne atmosfere. Lijepu sliku na tribinama stvorili su gledatelji, koji su pokazali i humanitarni karakter - da im je srce uz njihovu sugrađanku Mašu Čuvalo, koja je od rođenja u bolnici i treba joj hitno operacija kako bi ipak uskoro došla vidjeti svoj Vukovar. Poznato je kako rukometni klubovi ne žive baš lagodnim životom kada su financije u pitanju. No unatoč tome članovi HRK Borovo odlučili su da sav prihod od ulaznica za utakmicu bude darovan u humanitarne svrhe, točnije, njihovoj maloj Maši.

Antun GRGIĆ
BOROVO                      29  (13)
PPD ZAGREB                40  (19)

VUKOVAR – SD Borovo naselje. Gledatelja: 2000. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba iz Osijeka)

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Šamija 1, Luketić, Pinjuh 1, Franić 6, Burazin 3, Radojević, Zatezalo 4, Šimatić 9(2), Vujčić, Barić, Stojnović 2, Stojanović, Naletilić 1, Ivičić 1

PPD ZAGREB: Ereš 4, Mrakovčić 2, Lučin, Pavletić 5, Kontrec 6, Jović, Marković 3, Šušnja 3, Valčić 1, Ravnić 7, Hrstić 4, Vuglač 4, Bičanić, Pavlović 1(1),Vekić, Kastelic

SEDMERCI: Borovo 2(2), PPD Zagreb 2(1); ISKLJUČENJA: Borovo 2 minute (Zatezalo), PPD Zagreb 2 minute (Vekić)