NOGOMETNI ARENA CUP

Cibalijine pričuve u podređenom položaju s Borcem
Objavljeno 1. veljače, 2018.

Pričuvni sastav Cibalije odigrao je jučer susret za treće mjesto na Arena kupu u Medulinu. Suparnik je bio sastav Borca iz Banja Luke, koji je ostvario uvjerljivu pobjedu. Igrači Mladena Bartolovića bili su inferiorni u svim elementima igre, od trke i agresivnosti pa do pas-igre. Mladi igrači, i oni koji su došli tijekom ovog prijelaznog roka, sigurno nisu uspjeli privući pozornost stručnog stožera, barem što se tiče ove utakmice. Tek jedan šut prema golu, ni jedan u okvir u 90 minuta igre, dovoljno govori o igri Cibalije u utakmici za treće mjesto na 4. Arena Cupu u Medulinu.

Igrači su Borca od prve minute prvog poluvremena, agresivnijim pristupom u startu na loptu, ali i boljom pas- igrom, ostvarili terensku nadmoć i imali puno veći posjed lopte od Vinkovčana. Takvom igrom bilo je samo pitanje vremena kada će povesti. Ipak, u vodstvo nisu došli iz neke smišljene i dobro odigrane akcije, nego iz pogreške stopera Solde, koji je kratko vratio glavom loptu prema Brkiću, a do nje je prvi stigao napadač Borca Kunić, koji loba istrčalog Brkića i dovodi Banjalučane u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena ni Vinkovčani, ali ni Banjalučani nisu stvorili ni jednu ozbiljniju priliku.

I u nastavak susreta bolje ulaze Banjalučani, dok momčad Cibalije i dalje igra podređenu ulogu. Za razliku od prvog dijela, kada su Vinkovčani uputili jedan udarac prema vratima Banjalučana, u drugom to nisu učinili ni jednom, stoga ne čudi konačan rezultat od 3:0 za momčad Boraca. Drugi pogodak stigao je nakon odigrane povratne lopte u sredinu, nakon čega je uslijedio šut koji je dobro obranio Šubarić, ali se lopta odbija do napadača Borca Kunića koji glavom pogađa nebranjeni dio mreže Vinkovčana.

Inicijativa Banjalučana donijela je još nekoliko prilika iz kojih napadači Borca nisu uspjeli postići pogodak. No, zatresli su još jednom mrežu u 79. minuti kada je izveden slobodni udarac, koji je bio gotovo skraćeni korner. Najviši u skoku pred vratima Vinkovčana bio je kapetan Borca Janičić, koji glavom sprema loptu u mrežu za konačnih 3:0 i osvojeno treće mjesto na 4. Arena Cupu. A. Grgić

CIBALIA                        0
BORAC (BL)                  3  (1)

MEDULIN – Nogometni tereni u Medulinu. Gledatelja 50. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Strijelac: 0:1 Kunić (20), 0:2 Kunić, (62), 0:3 Janičić (79).

CIBALIA: Brkić, Krstulović-Opara, Soldo, Oršolić, Karaula, Mrdeša, Mamić, Filipović, Marić, Kraljević, Mlakić. Još su igrali: Šubarić, Dalipi, Vitaić, Galić, Križanović.

BORAC: Savatović, Radulović, Puzigaća, Janičić, Karić, Mahović, Kondić, Burazor, Zekanović, Veselinović, Kunić. Još su igrali: Bajsić, Glišić, I. Danilović, Žeravica, Majkić, Čudić, V. Danilović, Zarić, Arsić, Ilić, Bunić.