SUPERLIGA ODBOJKAŠICA

Osječanke slavile u pet setova
Objavljeno 28. siječnja, 2018.

Dvoboj pretposljednjeg, 13. kola osnovnog dijela Superlige, nije imao važnost za odbojkašice s Drave. Osijek je u SD Jug ugostio ekipu koja je za razliku od njega plasirana u vodećem ligaškom kvartetu, stoga je jasno da u nastavku borbe igračice Branislava Franića za bodove više neće igrati protiv Kaštele Cemex. Gošće su na ovaj dvoboj stigle s četiri prvenstvene pobjede u nizu, u jednom trenutku izgledalo je da će i nastaviti svoju seriju, ali domaće su i nakon zaostatka od 1:2 u setovima pokazale da su u stanju okrenuti utakmicu. Što je još važnije do pobjede su došle nakon vrlo dobre igre u četvrtom i petom setu u kojima su Kaštelanke ostale na značajnoj rezultatskoj distanci. Osječanke su mogle igrati bez pritiska, a očito je da tada mogu jako dobro funkcionirati. N. Benčina

OSIJEK                               3
KAŠTELA CEMEX             2

OSIJEK - SD Jug. Gledatelja: 100. Suci: Pišćak (Vinkovci) i Rakin (Osijek).

OSIJEK: Đurić, Babić, Lovrić, Sučić, Štebih, Grubeša, Krivić, Grahovac, Bilić, Gadžić, Zirn, Miličević.

KAŠTELA CEMEX: Ninčević, Stanović, Aljinović, Ljulj, Bazina, Karaula, Maretić, Rodin, Brkan, Kurtović, Sudar, Matas.

REZULTAT PO SETOVIMA: 25:23, 17:25, 25:27, 25:16, 15:7

“Mursaši” slavili u Sisku

Važnu pobjedu ostvarili su odbojkaši s Drave. Mursa-Osijek napravila je novi korak u namjeri osvajanja četvrtog mjesta u Superligi, nakon što je slavila kod direktnog suparnika. Momčad Davora Meringera bila je uvjerljiva u Sisku, domaćin je ostao na nuli (25:21, 25:20, 25:21). Za potvrdu “četvorke” treba u posljednjem kolu na svom parketu dobiti Centrometal. N.B.