TRIJUMF ŠVEĐANA

Srbi pred ispadanjem
Objavljeno 14. siječnja, 2018.

Nakon lošeg starta i poraza od Islanda rukometaši Švedske ostvarili su prvu pobjedu u skupini A na Europskom prvenstvu. Bolji u prvoj splitskoj utakmici u nedjelju bili su od Srbije, kojoj je to drugi poraz, pa je na korak do ispadanja. Žele li nastaviti natjecanje u Zagrebu, Srbi moraju pobijediti Island s najmanje četiri pogotka razlike. Šveđani su većinu posla odradili u prvom poluvremenu, koje je završilo sa šest pogodaka razlike za “žute“. Cvetkovićev sastav je u 52. minuti stigao na samo dva pogotka zaostatka (24:22). Međutim, Šveđani su se u samoj završnici odlijepili na sedam pogodaka, pa su Srbi tek ublažili poraz. K.L.

Srbija                    25  (10)
Švedska                30  (16)

SPLIT – Spaladium Arena. Gledatelja: 5.000. Suci: Martin Gjeding i Mads Hansen (oba Danska)

SRBIJA: Cupara (16+0), Ivanišević, Šešum 3, Vujić, Đukić 2, Beljanski 3, Nenadić 4(3), Radivojević, Marković 2, Đorđić 2 , Ilić 5(1), Jovanović 1, Zelenović 1, Marsenić 2 i Vujin

ŠVEDSKA: Palicka, Appelgren (19+0), Henningsson 1, Jeppson 1, Darj, Tollbring 1, Ekberg 4(1), Wanne 3, Petersson, Jakobsson 4, Lagergren 5, Gottfridsson 1, Arnesson, Zachrisson 3, J. Nielsen 3 i L. Nilsson 4

SEDMERCI: Srbija 5(4), Švedska 1(1); ISKLJUČENJA: Srbija 8 minuta (Beljanski 2, Nenadić 2, Marsenić2+2), Švedska 12 minuta (Darj 2+2, Pettersson 2, Zachrisson 2, J. Nielsen 2+2)