KUP “KREŠIMIR ĆOSIĆ”

Napad i nervoza odnijeli plasman na završni turnir
Objavljeno 8. siječnja, 2018.

Drugu sezonu zaredom košarkaši s Drave ne uspijevaju na svom parketu izboriti vizu za odlazak na završni turnir Kupa “Krešimir Ćosić”. Prva utakmica u 2018. godini (nazočio i predsjednik HKS-a Stojko Vranković) bila je u sklopu osmine finala ovog natjecanja, od kojeg su se Vrijednosnice Osijek ipak oprostile uzdignuta čela. Na kraju su morali čestitati Šibeniku, koji je bio prisebniji te mrvicu napadački raspoloženiji od domaćina, koji nije bio daleko od Finale Eight turnira. No, za prolazak je trebalo prije svega biti efikasniji, a u prijelomnoj, trećoj četvrtini Osječani su ubacili samo devet poena.

- Igrali smo dobru obranu, ali napad nam je bio tragičan. Realizacija je potpuno zakazala, a to je unijelo i dodatnu nesigurnost kod igrača, što se vidjelo u drugom poluvremenu. Primili smo 67 poena, što bi trebalo biti dosta za pobjedu, ali na kraju ipak nije bilo dovoljno - kaže trener Vrijednosnice Osijeka Vladimir Krstić.

Mali broj poena na obje strane govori o kvalitetnim defenzivnim aktivnostima, ali na kraju je uvijek najvažnije zabiti koš više od protivnika. Gosti su imali čovjeka zaduženog za realizaciju, a on se zvao Filip Bundović. U “pick” igri s bivšim “brokerom” Lukom Pandurićem koristio je svaku rupu i zakasnjelu reakciju u osječkoj obrani. Na njemu su se redali čuvari (Turalija, Vrkić, Lindbom), ali šibenski je centar protiv svakoga izašao kao pobjednik. Naruku su mu išle i neke sudačke procjene, koje su izazvale dosta burne reakcije domaće klupe (dvije tehničke), naravno i publike, ali Bundović je bio miran i 14 od svojih 20 poena zabio je u drugom poluvremenu. U prvom su pak Vrijednosnice bile bolje, kontrolirale rezultat i vodstvo (najviše 16:10). Na odmoru je bilo +5 (33:28), a onda je uslijedila napadačka blokada koja je odnijela mogućnost povijesnog plasmana na završni turnir Kupa Hrvatske. Osječani su ostali bez četvrtfinala, a kratko vrijeme vjerojatno i bez kapetana Aljoše Šarca. U završnici utakmice Šarac je nezgodno doskočio i morao je prije kraja susreta napustiti parket, čini se da ozljede nije teže naravi, ali više će se znati nakon kompletnih pregleda.

Tako se “brokeri” sada mogu potpuno posvetiti premijerligaškim obvezama, gdje treba popraviti bodovni saldo i konkurirati za mjesto koje vodi u doigravanje. To će pokušati ostvariti s malo izmijenjenim igračkim kadrom, jer u vrijeme kratke stanke redove su napustila dvojica igrača (Jois, Krajina), dok su nova lica u svlačionici Carl Lindbom i Mate Mandić. Finski reprezentativac već je imao službenu premijeru, a debi je bio solidan (zbog kvara na serveru nije bilo službene statistike). Pravo lice trebao bi pokazati u nastavku sezone, jer iza njega je tek tjedan dana privikavanja na novu sredinu. Dojučerašnji “cibos” Mandić pravo nastupa imat će krajem mjeseca, kada i službeno počinje drugi dio HT Premijer lige. Dotad će se odraditi još dvije runde prvog dijela, a Osječani u subotu gostuju u Sinju, a potom stiže prvak Cedevita.

Nino BENČINA
VRIJ. OSIJEK             62
ŠIBENIK                     67

OSIJEK - Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 300. Suci: Jovović, Kruljac (oba Zagreb), Katić (Sl. Brod).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 12 (3-6), Došen 3, Levinson , Markulin 8 (3-3), Krolo 2 (0-1), Lindbom 6 (2-2), Vrkić 9 (1-1), Turalija 6.

ŠIBENIK: Radovčić 6 (2-2), Šarić, Vitali 8, Bašić 11 (2-2), Bundović 20 (6-6), Pandurić 10 (0-2), Jelić, Mileković 3, Nakić 9, Klepo, Paić.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 13:10, 20:18, 9:21, 20:18