PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU

Plivačima Osijek Žita šest medalja u Rijeci
Objavljeno 27. prosinca, 2017.

Plivači Osijek Žita osvojili su šest medalja na Prvenstvu Hrvatske koje se održalo u Rijeci. Na 25-metarskom bazenu nastupilo je 300-ak natjecatelja iz 33 kluba, koji su se nadmetali u konkurenciji mlađih juniora, juniora, mlađih seniora te seniora. Osječane je predstavljalo 12 plivača i plivačica, koji su izborili po jednu mlađeseniorsku i mlađejuniorsku te četiri juniorske medalje.

S najviše odličja, čak pet, okitio se junior Ivan Filipović, koji je dohvatio četiri pojedinačna te jedno štafetno. Ivan je doplivao do srebra na 100 m (50.23) u konkurenciji mlađih seniora te juniora, dok je u svojoj kategoriji izborio još dvije bronce, na 50 m slobodno (23.17) i 100 m leptir (54.53). U potonjoj je utrci izborio i seniorsko finale, gdje je bio šesti, dok je među mlađim seniorima bio četvrti. Četvrti je bio i u seniorskom finalu na 100 m slobodno. Kolekciju medalja Ivan je upotpunio i srebrom u juniorskoj štafeti 4x50 m slobodno koju su još činili Marko Filipović, Antonio Antunović i Marin Valinčić, a otplivali 1:36.97. Preostalo odličje za osječki klub osvojio je mlađi junior Marko Filipović koji je bio srebrni na 50 m leđno (27.45).

Uz odličja, zadovoljstvo zbog nastupa u Rijeci treneru Mihaelu Močkoviću donijele su i druge utrke, a u nekoliko od njih Osječani su ostali nadomak postolju, osvojivši četvrto mjesto. Na tu su se poziciju plasirali mlađi juniori Petar Knežević na 50 m leđno (27.95) te Marko Filipović na 100 m leptir (58.66) i 50 m leptir (26.27), junior Ivan Filipović na 50 m leptir (25.02), kao i juniorska štafeta 4x50 m mješovito u sastavu Ivan Filipović, Filip Ovničević, Marin Valinčić i Antonio Antunović (1:48.63). Juniorka Ivana Granoša bila je osma u seniorskom finalu na 200 m leptir (2:31.24), što je bio i sedmi rezultat u njezinoj kategoriji, dok je mlađa juniorka Klara Božičević bila peta na 100 m leđno (1:06.89), a šesta na 50 leđno (31.06) i 200 m leđno (2:25.00). G. Roguljić