BOXING DAY

Lingard spasio Man. United, sjajni Harry Kane srušio Shearera
Objavljeno 26. prosinca, 2017.

U većini europskih nogometnih liga slave se božićni blagdani i igrači se uglavnom odmaraju, ali na engleskim travnjacima Štefanje je radni dan. Na tradicionalni Boxing Day odigrani su susreti 20. kola Premiershipa i zanimljivosti nije nedostajalo. Tottenham nastavlja sjane igre i upisao je još jednu visoku pobjedu, uspješan je bio i Chelsea, a Manchester United spasio se u 91. minuti i na svom Old Traffordu uzeo samo bod.

Nogometaši Burnleya bili su korak do senzacije. Na Old Traffordu su protiv Manchester Uniteda već do 36. minute imali velikih 0:2, ali u nastavku su prokockali prednost i kući otišli samo s bodom. Gosti su poveli već u 3. minuti preko Barnesa, a u 36. Old Trafford je doživio još jedan šok. Defouru je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca s gotovo 30 metara povisio na 0:2. Na poluvremenu je trener “vragova” Jose Mourinho povukao ključan potez, umjesto Zlatana Ibrahimovića uveo je Lingarda, koji se pokazao kao - džoker. Lingard je prvo u 53. minuti smanjio razliku, a onda u 91. spasio svoju momčad od poraza zabivši za 2:2. Chelsea je pak na Stamford Bridgeu pogotcima Alvara Morate i Marcosa Alonsa svladao Brighton and Hove Albion sa 2:0 i sada je razlika između drugog Uniteda i trećeg Chelseaja samo jedan bod. Tottenham je kod kuće pobijedio Southampton sa 5:2, a fantastičnu utakmicu na Wembleyu odigrao je Harry Kane, koji je zabio čak tri pogotka. Kane je u utorak zabio rekordni, 38. gol u Premier ligi u 2017. godini i na taj način srušio 22 godine star rekord Alana Shearera, a usto prestigao i Lionela Messija na ljestvici najboljih strijelaca Europe u kalendarskoj godini. Rekord nekadašnjeg engleskog reprezentativca Shearera od 36 golova u Premierhshipu iz 1995. godine jako se dugo činio nedostižnim, ali nevjerojatni Harry Kane je i to uspio srušiti.

Rezultati 20. kola: Tottenham Hotspur - Southampton 5:2, Huddersfield Town - Stoke City 1:1, Manchester United - Burnley 2:2, Watford - Leicester City 2:1, West Bromwich Albion - Everton 0:0, Bournemouth - West Ham United 3:3, Chelsea - Brighton and Hove Albion 2:0. Liverpool i Swansea City igrali su kasnije sinić, u srijedu se sastaju Newcastle United i Manchester City, a u četvrtak Crystal Palace i Arsenal. Na tablici vodi Manchester City s 55 bodova, Manchester United ima 43, Chelsea 42, Tottenham 37... I. Liović