NBA LIGA

Hezonjina utakmica sezone
Objavljeno 14. prosinca, 2017.

Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu sezone u 106:95 domaćem porazu Orlando Magica protiv Los Angeles Clippersa. Hezonja je krenuo u petorci Orlanda te je za 34 minute ubacio 17 poena (šut 6-11, trica 2-6) uz devet skokova, četiri asistencije, tri blokade i ukradenu loptu. Više od njega kod domaćina ubacio je samo Jonathon Simmons (20 poena, 8 asistencija, 6 skokova), a goste je do slavlja predvodio Lou Williams (31 poen, 8 asistencija). Vrlo dobar učinak imao je i Bojan Bogdanović, unatoč 100:95 domaćem porazu Indiana Pacersa od Ohlahoma Thundera. Bogdanović je za 35 minuta postigao 15 poena (šut 5-10, trica 3-7), uz četiri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte. Victor Oladipo (19) bio je najefikasniji kod domaćina, koji nisu uspjeli pokvariti povratak svoje nekadašnje zvijezde Paula Georgea, iako su ga značajno limitirali (12 poena, šut 3-14). Najefikasniji kod Thundera bio je Steven Adams (23 poena, 13 skokova). Dragan Bender za 25 minuta igre ubacio je pet poena (šut 2-6, trica 1-4), uz četiri skoka, te po asistenciju i blokadu u 115:109 porazu Phoenix Sunsa od Toronto Raptorsa. Ostali rezultati: Washington - Memphis 93:87, Boston - Denver 124:118, Miami - Portland 95:102, Chicago - Utah 103:100, New Orleans - Milwaukee 115:108, Houston - Charlotte 108:96. G.R.