SUPERLIGA ODBOJKAŠICA

Osječanke u pet setova dobile prvakinje države
Objavljeno 10. prosinca, 2017.

Treću superligašku utakmicu zaredom odbojkašice s Drave igrale su pet setova. No, za razliku od prethodna dva, u kojima su na kraju poražene, jučer su napokon uspjele riješiti odlučujući set u svoju korist. I to protiv aktualnih prvakinja Hrvatske, Marina Kaštela. Zaslužena pobjeda Osječanki, iako je u jednom trenutku sve mirisalo na još jedan poraz.

Domaće su dobro krenule, dobile prvi set, a sredinom drugog, kod 10:12, ušlo se u crnu rupu. Kaštelanke su poravnale, a onda i protutnjale trećim setom, u kojem su Osječanke skupljale poene kao mrvice. Nije dobro krenulo ni u četvrtom (5:11), ali igračice Branislava Franića nisu se predale. Polako su smanjivale minus, potom i povele (17:16), da bi stigle i do dvije vezane set-lopte (24:22). Nisu ih iskoristile, ali treću jesu i ušlo se u peti set. U njemu su domaće bile goropadne i potvrdile preokret i vrijednu pobjedu.

Poraz, ali gostujući, upisala je i Nova Gradiška, Poreč je bio bolji 3:1 (18:25, 25:21, 25:19, 25:17). Još su igrali Rijeka CO – Kaštela Cemex 2:3 (25:21, 21:25, 25:18, 21:25, 7:15) i Mladost – Olimpik 3:0 (25:9, 25:17, 25:15). Na tablici vodi Mladost s 30 bodova, slijede Marina Kaštela (23), Rijeka CO (19), Kaštela Cemex (15), Olimpik (12), Osijek (11), Poreč (9) i Nova Gradiška (1). N. Benčina