VINKOVČANI PALI U ZAPREŠIĆU

Cibalia ima za čime žaliti
Objavljeno 8. prosinca, 2017.
Nogometaši Cibalije nemaju rješenje za Inter kojega su posljednji put pobijedili 2013. godine

Vinkovčani su ponovno ostali bez bodova protiv Zaprešićana. Nogometaši Cibalije posljednji su put svladali Inter u prvoligaškom društvu davne 2013. godine, sinoć su imali šansu prekinuti taj crni niz, no na kraju je momčad Mladena Bartolovića opet ostala praznih ruku. Bez pobjede i bodova. U dobroj utakmici preokreta slavili su “interovci” 3:2.

Igrači se još nisu dobro niti rasporedili na terenu, a Inter je poveo. Već u prvoj minuti brzom akcijom lopta je došla pred šesnaesterac do Andrića koji točno ubacuje na drugu stativu gdje ju spremno dočekuje Vlatko Blažević i glavom od zemlje zabija za vodstvo Intera.

Oporavak od šoka

Nije dobro počelo za Vinkovčane, ali brzo su prebrodili taj početni šok i preuzeli dominaciju na travnjaku. Pritisak se isplatio već u desetoj minuti kada je Galić zabio za 1:1. Muženjak je povukao loptu po lijevoj strani i onda precizno uposlio Štrkalja koji ulazi u peterac i potom odigrava povratnu loptu za Galića koji u padu pogađa za izjednačenje. U nastavku Inter je imao veći posjed lopte, ali Cibalia je bila opasnija momčad, no ponovno je imala staru boljku - nepreciznost. Vinkovčani sve dobro naprave, ali kad treba poentirati, uprskaju. Ipak, u posljednjoj minuti prvoga poluvremena gosti su poveli. Korner je izveo Plum, a u buketu igrača glavom loptu dočekuje Milić i prosljeđuje na drugu stativu do Galića koji glavom postiže svoj drugi pogodak. Inter je poveo već u prvoj minuti, ali na odmor su s prednošću otišli gosti.

Isključenje Milića

U nastavku susreta domaći nogometaši bili su mnogo agresivniji, igrali su okomitije prema golu vratara Šubarića i već u 49. minuti anulirali prednost Cibalije. Stoper Ikić nepotrebno je srušio Postonjskog na rubu kaznenog prostora, korak unutra, a sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Točan i precizan izvođač bio je Andrić. Od tada se utakmica otvorila s obje strane, ali se i promijenio način igre. Oba sastava očito su htjela što prije doći do pogotka i u toj želji igrali su dugim loptama prema naprijed, što je izazvalomnogo pogrešnih dodavanja. Cibalia bez pas igre nije više bila toliko učinkovita ni opasna. Trenutak odluke dogodio se u 68. minuti kada stoper Zvonimir Milić oštro starta na Mazalovića pa mu je sudac opravdano dodijelio i drugi žuti, a potom i crveni karton te mu pokazao put prema svlačionici. Priliku s igračem više Zaprešićani iskorištavaju samo dvije minute kasnije kada je Vlatko Blažević drugim pogotkom vratio prednost Interu. Cibalia je do kraja pokušavala izjednačiti, ali i ono malo prilika što su stvorili nisu znali pretvoriti u pogodak. Mogao je Inter zaključiti susret i s većom razlikom, ali Blažević, Andrić i Obeng nisu bili precizni.

Antun GRGIĆ

ZAPREŠIĆ - ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) - 6.5. STRIJELCI: 1:0 V. Blažević (1), 1:1 Galić (10), 1:2 Galić (45), 2:2 Andrić (50-11m), 3:2 V. Blažević (70). ŽUTI KARTONI: Komorski, Postonjski, Vukmanić (Inter Zaprešić), Ikić, Milić, Muženjak, Rubić (Cibalia). Crvenih karton: Zvonimir Milić (68) drugi žuti.

IGRAČ UTAKMICE: VLATKO BLAŽEVIĆ (INTER ZAPREŠIĆ)

INTER                           3  (1)

Santini 7, Bosec 6, Komorski 6, Grgić 6, Haramustek 6, Mazalović 6,5, I. Blažević 6,5 (od 90. Obeng-), Postonjski 6, V. Blažević 8 (od 85. Zulim-), Andrić 6,5, Rak 6 (od 77. Vukmanić-).

CIBALIA                       2  (2)

Šubarić 6, Karamarko 5,5, Ikić 5, Milić 5,5, Rubić 5,5, Muženjak 6, Plum 6, Galić 7,5, Pervan 6 (od 70. Zgrablić-), Kordić 5,5 (od 87. Križanović-), Šrkalj 6,5 (od 75. Dabro-).

1:0

U svom prvome napadu Inter je poveo, loptu je s desne strane na drugu stativu ubacio Andrić, a na drugoj spreman dočekao Vlatko Blažević i glavom zabija

1:1

Po lijevoj strani Muženjak je povukao loptu i precizno uposlio Štrkalja koji ulazi u peterac i odigrava povratnu za Galića, koji iz pada ubacuje za izjednačenje

1:2

Korner je izveo Plum i ubacio u sredinu pred gol gdje je Milić glavom prosljeđuje na drugu stativu prema Galiću, koji u padu glavom postiže svoj drugi pogodak u ovoj utakmici

2:2

Ikić nepotrebno ruši Postonjskog na rubu šesnaesterca, korak unutra, sudac je bio blizu i dosudio najstrožu kaznu. Točan izvođač je Andrić