PRVA HRL SJEVER

Đakovčanima slavonski ogled
Objavljeno 4. prosinca, 2017.

Rukometašima Đakova pripao je slavonski derbi protiv Osijeka u 12. kolu Prve HRL Sjever. Đakovčani su do treće prvenstvene pobjede stigli boljom igrom u drugom poluvremenu u kojem su nadigrali goste te slavili 28:24. U prvih 30 minuta vodila se izjednačena borba, a najveća prednost iznosila je dva razlike. Do nje su stigli Osječani, prvi put u 14. minuti (7:5) te su je održavali do 10:8. U završnici su Đakovčani izjednačili te se s 13:13 otišlo na odmor. Nastavak su bolje otvorili gosti (15:1), no brzo je uslijedio odgovor domaćina koji su u 41. minuti stekli najveću zalihu (19:16). Ona je devet minuta kasnije bila još osjetnija (24:18) te je tada bilo izvjesno kako će bodovi ostati u Đakovu.

Do šeste pobjede, s kojom se probila na šest mjesto, stigla je Viro Virovitica, koja je slavila kod Garešnice 34:28, dok je Nova Gradiška na svom parketu pretrpjela težak poraz od Maksimir Pastele sa 17 pogodaka razlike. G.R.

Đakovo                     28  (13)
Osijek                       24  (13)

ĐAKOVO - GNS Dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar).

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Ivanko 1, Jukić, Šestak, Ćurić 5, Šimić, Goluža 7 (1), Bradarić, Tot, Perlić 3, Ćuk 4, Klepo 7, Perković 1, Jakšić, Mandarić.

OSIJEK: Kolar, Ištvanić, Zrno 4, Vuković, Barišić, Lukac, Vešligaj, Šaravanja, Pavlović, Radović 3, Kopić 1, Bolanča 3, Repušić 5 (2), Barić 4, Grizelj 4.

SEDMERCI: Đakovo 2 (1), Osijek 3 (2); ISKLJUČENJA: Đakovo 6 minuta (Jukić 2, Bradarić 2, Ćuk 2), Osijek 8 minuta (Zrno 2+2, Šaravanj 2, Radović).

PRVA HRL Sjever

Rezultati 12. kola: Garešnica - Viro Virovitica 28:34, Ivanić - Moslavina 27:29, KTC - PPD Zagreb 2 34:28, Vidovec - Medveščak Zg 30:31, Đakovo - Osijek 28:24, Rudar - Bjelovar 33:28, Nova Gradiška - Maksimir Pastela 21:38.