ITALIJA

Tri pogotka Perišića
Objavljeno 3. prosinca, 2017.

Nogometaši Intera preuzeli su vodstvo na ljestvici talijanskog prvenstva nakon što su u susretu 15. kola na San Siru pobijedili Chievo 5 - 0 uz tri gola Ivana Perišića i asistenciju Marcela Brozovića. Perišić je bio strijelac u 23., 57. te drugoj minuti sudačke nadoknade, a preostala dva pogotka za Inter postigli su Icardi (38.) i Skriniar (60.). Najgora momčad talijanskog prvenstva, Benevento, osvojila je prvi bod odigravši 2:2 protiv Milana, i to nakon što je izjednačio vratar Alberto Brignolio, u petoj minuti sudačke nadoknade. Benevento je tako osvojio i prvi bod u elitnom razredu talijanskog nogometa. Gosti su vodili sa 1:0 i 2:1, a drugi pogodak, u 58. minuti, za Milan postigao je Nikola Kalinić. Milan je tako produžio krizu rezultata. Ostali rezultati: Bologna - Cagliari 1:1, Fiorentina - Sassuolo 3:0, Torino - Atalanta 1:1, Napoli Juventus 0:1 i Roma - SPAL 3:1. Poredak: 1. Inter 39 bodova, 2. Napoli 38, 3. Juventus 37 bodova. Hina