PORAZ ODBOJKAŠICA OSIJEKA

“Atomski” set pa stare boljke
Objavljeno 3. prosinca, 2017.

Nova dva boda otišla su iz Gradskog vrta. Odbojkašice Osijeka slabo koriste seriju domaćinstava u Superligi. Nakon što je osvojen puni plijen protiv Nove Gradiške, sastav Branislava Franića odigrao je dva dvoboja s identičnim učinkom. Poraz od pet setova protiv Olimpika, a sada i u sklopu 9. kola istim je rezultatom slavila i Rijeka CO. Četiri boda itekako nedostaju u borbi za što bolji plasman, da je ulov bio prema očekivanjima, Osječanke bi bile u konkurenciji za četvrto mjesto, koje je nakon novog poraza sve dalje.

Protiv Riječanki se dobro krenulo, prvi set bio je uvjerljiv, domaće su igrale odlučno i suparnik je ostao na 14 poena. No, ove sezone odbojkašicama s Drave nedostaje kontinuitet takvih izdanja, u nastavku utakmice ponovo su na vidjelo izišli oni lošiji elementi, prijam servisa prije svega. Gošće su detektirale “rupe”, koje su bile sve veće kako je utakmica išla svome kraju. Naime, nakon što su domaće bile sp(r)etnije u trećem setu, očekivalo se da bi nakon toga s više elana i manje pogrešaka mogle privesti utakmicu kraju. Nije se dogodilo, četvrti i pet set bio je u znaku Rijeke CO, koja je kući zasluženo otišla s dva boda. A nije morala...

- Prvi set bio je odličan, a ni za sljedeća dva ne mogu reći da su bila loša. Smatram da igramo sve bolje, ali još uvijek nedovoljno dobro da bi stvari priveli kraju na željeni način - kaže trener Franić.

Dok njegova ekipa ima rasprodaju na domaćem parketu, najbliža konkurencija polako odmiče i stvara prednost koju će teško (ne i nemoguće) biti dostići. Nakon tri domaća dvoboja, pred Osijekom su još tri utakmice u nizu u Gradskom vrtu. Prije onih prvenstvenih, na programu je prvi polufinalni dvoboj Kupa Hrvatske. U srijedu navečer stiže zagrebačka Mladost. N. Benčina

OSIJEK2
RIJEKA CO3

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 100. Suci: Zamaklar i Horvat (oba Belišće).

OSIJEK: Babić, Sučić, Štebih, Grubeša, Krivić, Grahovac, Bilić, Đurić, Gadžić, Zirn, Miličević.

RIJEKA CO: A. Popić, Bačvarova, Barać, Fabulić, Tomić, Milosavljević, Boban, T. Popić, Francetić, Šćulac, Mioč, Kraljević, Cvijić.

REZULTAT PO SETOVIMA: 25:14, 23:25, 26:24, 15:25, 10:15

SUPERLIGA (Ž)

Ostali rezultati 9. kola: Mladost (Z) - Nova Gradiška 3:0 (25:12, 25:18, 25:15), Olimpik - Marina Kaštela 2:3 (16:25, 25:22, 20:25, 25:21, 15:17), Kaštela Cemex - Poreč 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:18).

1.Mladost 9 9 0 27:2 27 2.Marina K. 9 8 1 25:8 22 3.Rijeka CO 9 6 3 23:14 18 4.Kaštela C. 9 4 5 14:17 13 5.Olimpik 9 5 4 18:20 12 6.Osijek 9 2 7 14:21 9 7.Poreč 9 2 7 7:23 6 8.N.Gradiška 9 0 9 4:27 1

“MURSAŠI” DRUGU ZAREDOm

Očito da odbojkaši s Drave polako pronalaze željenu formu. Mursa-Osijek s drugog uzastopnog gostovanja ide kući pjevajući. Nakon slavlja u Rijeci momčad Davora Meringera osladila se i u metropoli. Drugi put u sezoni “mursaši” su svladali Medicinar, ovaj put završilo je 3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:18).