Domaćin promašio 19 slobodnih bacanja!
Objavljeno 2. prosinca, 2017.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK – HERMES ANALITICA 61:69

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Dožai, Katić i Rebić.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 10, Došen 6, Levison, Bačić, Markulin 11, Anzulović, Šarac 12 (1-2), Krajina (0-8), Jois 14 (0-7), Vrkić 4 (0-1), Turalija 4 (0-2).
HERMES ANALITICA: Perić 10 (2-2), Raič 16, Đurinov, Svoboda 19 (5-6), Grafolić 5 (1-2), Španja, S. Krstanović 4 (0-1), Turić, Šekelja 8 (3-7), Rajić 7 (1-3), A. Krstanović.
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 13:23, 9:10, 26:19, 13:17
Poraz košarkaša s Drave u 8. kolu HT Premije lige. Zasluženo je Hermes Analitica slavila u Gradskom vrtu, a iako je odigrao slabu utakmicu, domaćin je imao prigodu čak i napraviti preokret, ali u trećoj dionici ipak nije bilo dovoljno koncentracije da se i ostavri. No ono što je obilježilo ovaj dvoboj i po čemu će se pamtiti je statistički podatak vezan uz realizaciju slobodnih bacanja. Vrijednosnice Osijek izvele su čak 21 „slobodnjak“, a realizirali su tek jedan ubačaj. Sumnjamo da je itko u dvorani bio svjedok takve realizacije od pet posto. Ali, eto dogodilo se...
Da će ovo biti teško poslijepodne za domaćina pokazale su uvodne minute. Promašena četiri slobodna bacanja, te nekoliko zicera odmah su donijeloi nervozu i nesigurnost, ali prednost Zagrepčanima. Isitna, ni gosti nisu briljirali i bolje iskoristili činjenicu da su Osječani zabili prvi poen tek na iteku četvrte minute. Početkom druge četvrtine gosti imaju +12(13:25), a brokeri su uspjeli odigrati još neefikasniju četvrtinu od one uvodne. Početkom treće dionice, Hermes ima navećih 24:38, nakon čega su i Osječani napokon nešto odigrali. U 26. minuti su na samo minus jedan (39:40), ali gosti tijekom 40 minuta nisu dali svoje vodstvo. Posljednju četrtinu otvorili su sa sedam poena, u 35. minuti je i najvećih 50:65, a tri minute posliije Šarac je pogodio jedini slobodnjak za slabog domaćina. N. Benčina