TAEKWONDO

Unikatni pokali i medalje u rukama osječkih boraca
Objavljeno 1. prosinca, 2017.

Grad heroj bio je domaćin 6. Vukovar opena - Kupa branitelja Vukovara u taekwondou, koji je okupio više od 450 natjecatelja iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine. Organizator i domaćin vukovarskog turnira bio je TK Otok, a svoj je posao odradio za čistu peticu. Na jednom mjestu velik broj natjecatelja raznih uzrasta u niz kategorija i sve je funkcioniralo odlično.

Vukovarsko natjecanje za sve dobne uzraste u taekwondou i kicku ponudilo je niz zanimljivih susreta, sjajnih borbi, a nastupila su ukupno 254 natjacatelja. Uz njih je bilo i 198 najmlađih boraca u disciplini KID (borbe za mlađe uzraste prema modificiranim pravilima bez udaraca u glavu) i KICK (udaranje u vreću s elektronskim oklopom). U toj borilačkoj reviji u odličnom izdanju se predstavio i Taekwondo klub Osijek.

U konkurenciji mlađih kadeta Nora Verner (-27 kg) izgubila je u borbi za medalju od Stele Spajić (Orion Zagreb) sa 6:0. Martina Ursa (-51 kg) pak u 1. kolu svladala je Zagrepčanku Mateu Turčinaci (23:3), ali je u borbi za finale protiv Sare Punčec (Bjelovar) morala predati. Ozljeda je bila jača od želje, ali je Martina ipak uzela medalju, ovaj put brončanog sjaja. Noa Muštran (-33 kg) izgubio je u 1. kolu od Maksa Kranjčeca (Zagreb) sa 14:3, a Lovro Matrić (-36kg) bio je puno uspješniji i u borbi za medalju svladao je Marka Petkovića (Zaprešić) sa 20:3. No potom je morao odustati. Lovrin trener Damir Zahirović odlučio se na predaju borbe za finale zbog ozljede i mladi Osječanin je na taj način osvojio brončanu medalja.

Uspješni su bili i osječki kadeti, Filip Zahirović (-45 kg) za finale se morao boriti protiv reprezentativca Hrvatske Nikole Brnardića i nakon uzbudljive borbe je izgubio, ali je oko vrata stavio broncu. Dino Bakunić je u borbi za finale poražen od neugodnog suparnika iz zagrebačkog Metalca Roka Livade (9:0).

U juniorskoj konkurenciji Ana Pešikan (-49 kg) u meču je za finale poražena od Zagrepčanke Lorene Žgela (13:3) te je i ona u Osijek ponijela brončanu medalju. Treće mjesto osvojila je i Mateja Šuvak (-59 kg) izgubivši od Petre Miškulin (Bjelovar). Denis Bakunić i Dominik Lovaković (oba -68 kg) izborila su finale, Denis je u najvažnijem meču bio bolji od Dominika i osvojio zlato.

Seniorka Andrea Begić (-62 kg) u sjajnom je polufinalu svladala članicu vinkovačkog Sajnamija Doris Lukić (18:15), a u finalu ju je čekala klupska kolegica Laura Zahirović. U osječkom finalu Laura je bila bolja i okitila se zlatom. Osječani su iz susjednog Vukovara kući donijeli niz unikatnih medalja i pokala koje je izradila braniteljska zadruga Danubijus iz Vukovara. I. Liović