SEHA GAZPROM LIGA

Europski prvak prebrz za NEXE
Objavljeno 28. studenog, 2017.
Nakon solidne igre u prvih 20-ak minuta našički rukometaši ostali su bez snage za obračun s ponajboljom momčadi Europe

Europski rukometni prvak projurio je Našicama. NEXE je uspio parirati Vardaru u prvih 20 minuta, kada je imao čak i minimalno vodstvo. No klub iz glavnog grada Makedonije na kraju je ostvario osmu pobjedu iz isto toliko susreta u regionalnoj SEHA Gazprom ligi. Zanimljivo, ove ih sezone nitko nije uspio pobijediti. Lako pobjeđuju u regionalnoj ligi, a u Ligi prvaka imaju osim pobjeda i dva remija.

Od tri hrvatska reprezentativaca u redovima Vardara susret je počeo samo Luka Cindrić.

No najbolje je susret otvorio Ivan Sršen, trima uzastopnim pogotcima za vodstvo 3:2, odnosno zabio je četiri pogotka od prvih pet domaćina. Imali su Našičani sedmerac za odlazak na “plus dva“, ali je Zrniću šut obranio Strahinja Millić, kojem je ručnik dodavao Arpad Šterbik. Legendarni vratar ovaj je put ostao na klupi. Vardar je prvi put u vodstvo došao u 11. minuti, kada je strijelac bio naš Cindrić. “Deja vu“ dogodio se u 17. minuti, NEXE je imao minimalno vodstvo, sedmerac je izveo Zrnić, ali mu je Milić ponovno obranio i spriječio odlazak Našičana na dva pogotka više. Na ulasku u posljednjih deset minuta prvog poluvremena Vardar je stisnuo u obrani, brži je bio protok u napadu pa je preko Karačića u 25. minuti poveo sa 12:9. Zanimljivo, Karačić i Cindrić istovremeno su bili u igri. Bio je to donekle odgovor Vardarova trenera Raula Gonzalesa nakon što je Hrvoje Horvat odlučio “zalijepiti flaster“ ili naredio svojim igračima dublji izlazak na Cindrića. Mogao je NEXE vratiti susret na dva pogotka zaostatka. Međutim, pri 14:11 za Vardar Jeliniću je dvaput iz kontre skinuo udarac Milić. Kaznio je to Kristopans pa se na odmor otišlo s četiri pogotka prednosti za Vardar.

Na početku nastavka zaigrao je i Čupić, odmah postigao prvi pogodak u drugom poluvremenu, a njegov realizirani sedmerac donio je Vardaru vodstvo od 18:11. NEXE je u nastavku prvi pogodak postigao preko Lebana u 35. minuti. Čini se kako je i treneru Horvatu bilo jasno da europski prvak ne može ispustiti sedam pogodaka razlike. Umjesto najboljeg strijelca Sršena tada je uveo mladog Bornu Mancija-Mičevića, a malo zatim ušao je i Koncul te prvi put ove sezone oporavljeni Jurić-Grgić. Pokušali su domaćini u obrani i sa 5-1 donekle zaustaviti Gonzalesove hrvatske “brze Gonzalese“ Cindrića i Karačića, kojima se na desnom vanjskom (!) pridružio i Čupić. Zapravo, cilj domaćina bio je bar častan poraz. Gledano po konačnom rezultatu, takva misija ipak nije bila ispunjena.

Krešimir LACKOVIĆ
NEXE                            21  (11)
VARDAR                      30  (15)

NAŠICE – Dvorana OŠ Kralja Tomislava. Gledatelja: 2000. Suci: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (oba BiH)

NEXE: Lelić (3+1), Piliipović (5+0), Šipić 3, Koncul 1, Leban 2, Eter 1, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić-Jaman, Manci-Mičević 2, Sršen 6, Buvinić 2(1), Jelinić, Jurić-Grgić, Lavrič, Tomić 2

VARDAR: Šterbik, Milić (8+2), Gjogrieski, Stoilov 2, Popovski 2, Kristopans 6, Karačić 3 , Abutović, Cannelas, Cindrić 5, Čupić 5 (2), Dibirov 3(2), Šiškarjev 1, Borozan 1, Vojvodić 1 i Marsenić 1

SEDMERCI: NEXE 3(1), Vardar 4(4); ISKLJUČENJA: NEXE 8 minuta (Lavrič 2, Mrđenović 2+2, Tomić 2), Vardar 2 minute (Abutović 2)

KRCATE TRIBINE

Vrhunski europski rukomet ovih se dana igra u Našicama. Nakon što su u subotu protiv danskog Ribe Esbjerga pobjedom ostvarili plasman u skupine EHF Kupa, za koji će suparnike doznati u četvrtak, u utorak je u slavonski gradić stigla još veća poslastica. Aktualni europski prvak Vardar došao je s gotovo svim raspoloživim snagama. “Samsonjenkova družina vo Skopje“ privukla je i ovaj put velik broj navijača. Dvorana je bila ispunjena do posljednjeg mjesta, popunjena su bila i mjesta na vrhu tribine, na tzv. stojkovcima. Stigao je velik broj ljubitelja rukometa i iz ostalih dijelova Slavonije, a posebno brojni bili su našički školarci.