SVAKI BOD BIT ĆE USPJEH

Do kraja jeseni Cibalia će triput igrati u gostima
Objavljeno 29. studenog, 2017.

Poraz Cibalije u nedjelju od Rijeke u Vinkovcima ipak nije nešto neočekivano. Moglo se to očekivati jer je momčad Rijeke ipak igrački kvalitetnija. Aktualni su prvaci Hrvatske, a svoju kvalitetu pokazuju i u Europi gdje također mogu protiv svakoga odigrati vrlo kvalitetno. Objektivno, da je Cibalia ostala neporažena, bilo bi to iznenađenje. Premda, nakon završetka susreta, nakon odigranih 90 minuta i sudačke nadoknade, ostaje žal što Vinkovčani ipak nisu susret okončali neporaženi. Žal je što nisu iskazali veću hrabrost od prve minute, koja ih je počela krasiti tek nakon drugog primljenog pogotka. Uvodnih pola sata utakmice više je sličilo na igru mačke i miša nego na susret koji za Cibaliju ima veliko značenje jer bi osvojeni bod značio korak bliže ostanku u ligi. Naime, tih pola sata samo se čekalo kada će obrana Cibalije napraviti pogrešku i primiti pogodak. To se ubrzo i dogodilo, a potom nakon samo tri minute i drugi put su kapitulirali. Cibalia u ovom trenutku nema kvalitetu igračkog kadra u obrani, a općenito ni u cijeloj momčadi da bi čvrstim blokom mogla parirati momčadi kao što je Rijeka. Toj činjenici nadovezao se i natopljeni travnjak, kiša je u Vinkovcima padala cijeli dan, na kojemu bi i veći tehničari imali problema kontrolirati loptu. Na žalost za Cibaliju, ponovili su se neki susreti od prije kada su morali dobiti pogodak ili čak dva da bi tek nakon toga proigrali. Nije Cibalia nakon drugog pogotka odigrala nešto spektakularno, ali je pokazala volju za postizanjem pogotka. Koji su na kraju postigli, što nije bio slučaj u pet prethodnih susreta s Rijekom. Naime, računajući četiri utakmice prošle sezone te dvije u ovoj sezoni, gol-razlika je 17:1 u korist Riječana.

Iskazana želja im se ostvarila i trud isplatio kada je najbolji strijelac kluba u ovoj sezoni Marko Pervan u 32. minuti prekrasnim pogotkom podigao, bar nakratko, atmosferu na tribinama. Imali su nogometaši Cibalije i nakon tog pogotka prilika da izjednače rezultat i dostignu željeni cilj, ali im je nedostajao smireniji strijelac koji bi priliku pretvorio u pogodak. Očito Cibaliji, među ostalim, nedostaje i klasni strijelac koji će i ono malo prigoda koje se stvori pretvoriti u pogodak. Još je jedan detalj upao je u oči. Vjerojatno su ga mnogi s tribina vidjeli. Cibalia teško može doći do pozitivnog rezultata, ako 11 igrača i sve tri zamjene ako ih bude, ne odigraju susret u visokom ritmu i svi do jednog daju svoj maksimum. Na žalost, protiv Rijeke nije bilo tako, jer je nekoliko igrača bilo ispod razine koju su minimalno morali pokazati. A tome svakako nije pogodovao i težak teren.

Vinkovčanima slijede tri susreta do kraja jesenskog dijela prvenstva. Sva tri puta će u goste, u Zagreb ili u “zagrebački prsten”. Prvo su gosti Lokomotive, potom zaprešićkom Interu, a jesen zaključuju susretom s Dinamom na Maksimiru. Objektivno, svaki osvojeni bod u ta tri susreta bit će uspjeh. Stoga će plasman Cibalije na kraju polusezone dosta ovisiti o najbližoj konkurenciji i njihovim nastupima do zimske stanke. A. Grgić