KARATE KUP SVETOG NIKOLE

Gudeljima srebro i bronca, “sokolima” dva zlata i srebro
Objavljeno 29. studenog, 2017.

U Varaždinu je održano tradicionalno međunarodno karate natjecanje “Kup svetog Nikole”, na kojem je nastupilo 657 natjecatelja iz pet zemalja. Među njima sudjelovali su i članovi osječkih karate klubova Esseker i Hrvatski Sokol. “Essekerima” su pripale dvije medalje. U konkurenciji mlađih kadeta do 48 kg Petar Gudelj, nakon dvije pobjede, u polufinalu je diskvalificiran zbog četiri prejaka kontakta te je radio meč za treće mjesto koji je također dodio rezultatom 4:0, te mu je na kraju pripala bronca. Nakon toga je na tatami izišao njegov stariji brat Borna Gudelj, u kategoriji kadeta do 57 kg. Radeći dosta oprezno Borna je sve mečeve do finala dobio tijesnim rezultatom. U finalnom nastupu nastavio je s istom taktikom, što se nije pokazalo dobro te je u posljednjim sekundama izgubio u ravnopravnom meču. Borni je, osim dobrog rezultata, ovaj turnir poslužio i kao posljednja provjera forme pred Državno prvenstvo koje će se već predstojeći vikend održati u Rijeci.

Od članova Hrvatskog Sokola ponovno su se istaknuli Katia Šegavčić i Fran Seligman. U konkurenciji kata za učenice Katia je osvojila zlato, dok je Franu uz zlato pripalo i srebro. Tako su “sokolovi” zaključili uspješnu 2017. godinu, tijekom koje je Katia Šegavčić osvojila čak 33 zlata, a Seligman 25 zlatnih odličja. K.L.