PRVA HNL

Kopić debitirao pobjedom
Objavljeno 19. studenog, 2017.

Željko Kopić premijeru na klupi Hajduka proslavio je pobjedom. Osječanin je nedavno sjeo na vruću trenersku klupu splitskog kluba, a u nedjelju ga je, u 16. kolu Prve HNL, čekalo gostovanje u Puli, gdje se od Hajduka tražila pobjeda nad Istrom 1961. I “hajdukovci” su ostvarili željeno, pred oko 2000 gledatelja na stadionu “Aldo Drosina” svladali su Istru 1961 sa 3:1 (3:0). Splićani su sav posao riješili u prvom poluvremenu, u kojem su igrali odlično, zabili tri pogotka i poveli 3:0. Već u 8. minuti gostujuću mrežu načeo je Lopez, a onda predtkraj prvog dijela u samo dvije minute Erceg i Said praktično su riješili pitanje pobjednika. U nastavku je Hajduk bio slabiji, daleko od momčadi iz prvih 45 minuta i Istra je to u 66. minuti kaznila pogotkom Kitanovskog. U 90. minuti sudac je svirao kazneni udarac za Istru nakon kontakta Nižića i Ofosua. Tamnoputi Nijemac je sam izveo udarac s bijele točke, ali mu ga je Stipica obranio. I. Li.