TREĆA HNL "ISTOK": PLETERNICA

Slavija lako s Varteksom
Objavljeno 20. studenog, 2017.

Nogometaši pleterničke Slavije izborili su pobjedu nad gostima iz Varaždina koja ih je na jedan dan instalirala na čelnu poziciju prvenstvene ljestvice. Domaći nogometaši imali su dominaciju i stvarali izgledne prigode tijekom cijelog susreta na prilično zahtjevnom i raskvašenom terenu, dok su se gosti orijentirali na obranu preuzevši inicijativu tek u završnici ovog zanimljivog ogleda, kada su uspjeli smanjiti rezultat, no više od toga nisu mogli. U 25. minuti nakon ubačaja Mateja Peharde Mikić je spremio loptu u mrežu, ali označeno je zaleđe. Pet minuta nakon toga Mikić koristi odličan ubačaj Vinka Ančurovskog i šalje loptu u mrežu ispred odličnog Drevena. Imao je M. Peharda priliku za povećanje vodstva, ali pucao je ravno u Drevena u 34. minuti, a minutu nakon toga gosti su odigrali lijepu akciju, ali je Šoštarić također šutirao u Blaškovića. U 65. minuti Mikić se sjurio sam prema Drevenu pa je nakon odgode udarca gostujuća obrana stigla očistiti situaciju. Četiri minute kasnije nakon odličnog prodora Gomerčića koji je naslagao nekoliko gostujućih igrača te odigrao povratnu za Solića čiji udarac prema vratima dolazi do Mikića, a on je mirno poentirao za povećanje vodstva. Samo minutu nakon ulaska u igru Jakovljević se nakon lijepe akcije, u kojoj su sudjelovali Šubara, Martinović i M. Peharda, našao na rubu kaznenog prostora te preciznim udarcem u donji desni kut Drevena postigao treći pogodak za domaće. Varaždinci nakon toga kreće puno otvorenije te preuzimaju inicijativu koju su naplatili pogotkom agilnog Šoštarića koji je nakon udarca iz kuta prihvatio loptu na vrhu šesnaesterca te jakim udarcem svladao Blaškovića. Za nešto više nije bilo ni snage ni vremena, iako je prilika bilo obostrano do posljednjih trenutaka utakmice. (AGM Kruna)

SLAVIJA                      3  (1)
VARTEKS                    1  (0)

PLETERNICA - Stadion S.Z. Šivo. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Vukušić (Osijek). Strijelci: 1:0 Mikić (30), 2:0 Mikić (69), 3:0 Jakovljević (73), 3:1 Šoštarić (79). Žuti kartoni: Ančurovski (Slavija), Modrić, Kukec (Varteks).

SLAVIJA: Blašković, Kvaternik, Gomerčić (od 87. Bajić), Šubara, Mikić, V. Ančurovski (od 72. Jakovljević), Martinović, M. Peharda, I. Peharda, Solić, Abramović (od 76. Dorić).

VARTEKS: Dreven, Radić, Malnar, Sokser (od 78. Šobak), Sušac, Modrić (od 78. Pakšec), Spasić, Broz , Kukec, Hižak (od 46. Kuhar), Šoštarić.