3. KOLO EHF KUPA

NEXE iz Danske s “minus tri”
Objavljeno 19. studenog, 2017.

Rukometaši NEXE-a izgubili su prvu utakmicu trećeg kola EHF kupa u Danskoj od momčadi Ribe Esbjerga s 29:26. Dobar je to rezultat uoči uzvrata u subotu (25. studenoga) u 18 sati u našičkoj dvorani. No, mogao je zaostatak biti još bolji. U posljednjih dvadesetak sekundi NEXE je imao napad, no nisu napravili ništa kako bi se kući vratili s još manjim zaostatkom. No, i s tri pogotka “minus” u Našicama mogu biti zadovoljni. No, nakon prvih 60 minuta dojam je “gromovi” mogu puno bolje. Posebno u obrani. Vratari NEXE-a zajedno su imali sedam obrana. U napadu odličan je bio najiskusniji Vedran Zrnić sa osam pogodaka, a Marin Jelinić postigao je šest. Kod Danaca, dvojica igrača također su postigla više od polovine pogodaka. Holm je naime, postigao devet, a Nielsen sedam pogodaka.

RIBE-ESBJERG               29  (15)
NEXE                               26  (13)

ESBJERG - Blue Water Dokken. Gledatelja: 1.000. Suci: Athanasios Chaskis i Dimitrios Tsakonas (oba iz Grčke).

RIBE-ESBJERG: Winkler (5 obrana), P. Holm, Nikolajsen 1, Karlsson 2, Sorensen, J. Holm 9, Jorgensen 1, Tellerup (4 obrane), Dahl, Boysen, Žvižej 3, R. Nielsen 7, K. Nielsen, Kristensen 4, Jensen, Elderaa 2.

NEXE: Lelić (2 obrane), Šipić 3, Koncul, Gadža 2, Leban 2, Eter, Zrnić 8, Mrđenović 1, Barišić Jaman 3, Manci Mičević 1, Sršen, Buvinić, Jelinić 6, Lavrič, Tomić, Pilipović (5 obrana).

SEDMERCI: Ribe-Esbjerg 2/2 (R. Nielsen 1/1, Elderaa 1/1), Nexe 7/8 (Zrnić 6/7, Barišić Jaman 1/1); ISKLJUČENJA: Ribe-Esbjerg 6 minuta (Karlsson 2+2, Žvižej), Nexe 8 minuta (Šipić 2+2, Sršen, Mrđenović).