NOGOMET PRVA HNL

Slavonski derbi bez pobjednika
Objavljeno 18. studenog, 2017.

OSIJEK - Cibalia je uzela ono po što je došla u Gradski vrt. Vinkovčani su odnijeli bod ponajviše zahvaljujući svojem vrataru Zvonimiru Šubariću koji je bio na visini zadatka, a ključna je bila njegova obrana kaznenog udarca u samom početku drugog poluvremena koji je pucao kapetan Osijeka Borna Barišić. Drugi dio zasluga za remi snose Osječani koji su promašili nekoliko izglednih prilika, pogodili gredu, a kao da to sve nije bilo dovoljno još i poklonili pogodak Vinkovčanima. Kad se sve to zbroji onda nije ni čudno što su treći put ove jeseni propustili pobijediti svog gosta u Gradskom vrtu.

Šubarić držao goste

Prvih pola sata Osijek je imao apsolutnu dominaciju pa je u tom razdoblju stvorio svoje najbolje prilike za pogotke. Posebno su aktivni Osječani bili u otvaranju utakmice kada su u deset minuta četiri puta prijetili Šubariću. Prva prijetnja stigla je u osmoj minuti kada je glavom pokušao Ejupi, no udarac je otišao preko vrata. Nakon toga dvaput je okršaj sa Šubarićem imao Mile Škorić. Oba puta je stoper bijelo-plavih dobro pucao, ali vratar Cibalije bio je u formi. U desetoj minuti Škorić je nogom naciljao gornji lijevi kut, a Šubarić je odlično reagirao na taj pokuša, a šest minuta kasnije obranio je i drugi opasan udarac Škorića sa 13-14 metara. Cibalia je u tim trenucima opasno živjela, ali brzo je uspjela primiriti Osijekove ambicije. Nakon 30-ak minuta igra se posve razvodnila najviše zbog toga što je Osijek promijenio načina napadanja. Odustali su Osječani od kombinatorike i češće pokušavali dugačkim loptama što je bila voda na mlin gostima, pa do odmora više nije bilo uzbuđenja pred Šubarićem. No, zato su Vinkovčani u 36. Minuti izveli svoju najbolju akciju u prvom dijelu. Galić se lijepo oslobodio Baraća u kaznenom prosotru, te pokušao nabaciti na drugu vratnicu za Dabru, ali je to osjuetio Malenica koji je pravovremenim izlaskom s vrata spriječio veću opasnost za svoju mrežu.  Uglavonom, Osijek u tih prvih 45 minuta premda je imao kontrolu utakmice nije ostvario svoje rezultatske ambicije.

Barišić zapucao kazneni udarac

Uzbudljiv je bio početak drugog dijela susreta. Već u 47. minuti Osijek je dobio veliku priliku za vodstvo. Nakon dvoboja Jamora i Dabre u kaznenom prostoru sudac Ivan Bebek dosudio je kazneni udarac. Loptu je uzeo Barišić pucao u donji lijevi kut, ali je Šubarić to osujetio skrenuo loptu u korner! Iz njega je ubacio Lopa, a Ejupi je zahvatio loptu glavom i pogodio gornji dio grede. Nastavio je Osijek pritiskati, ali do sljedeće ozbiljnije prilike trebalo je čekati sve do 70. minute kada Grezda bijegom otvorio dobru priliku Osijeku, proigrao je Mudražiju koji je proslijedio loptu do Bočkaja čiji je udarac sa desetak metara iskosa s lijeve strane otišao pored desne vratnice. Odmah u sljedećem napadu uzvratila Cibalia kada je pokušao Galić, ali je Malenica bio na mjestu. Bila je to samo najava onog što će se dogoditi nekoliko minuta kasnije. U 74. minuti Osijek je uspio pronaći način kako svladati Šubarića. Bočkaj je ubacio iz kornera, a Marić najbolje skočio I udarcem glavom pogodio lijevi kut – 1:0. Međutim, radost Osječana trajala manje od dvije minute. U 76. minuti Barać je lose reagirao na jednu naoko bezopasnu loptu, kratko ju je glavom vratio prema Malenici što je iskoristio Kordić, te prebacio istrčalog vratara bijelo-plavih – 1:1. U posljednjih desetak minuta Osijek je očajnički pokušavao doći do novog vodstva, na mjesto centarfora ušao je Šimunec, preskakala se igra, ali Cibalijina je obrana odoljela svim tim iskušenjima, pa je susret završio bez pobjednika. D.Keler

Osijek – Cibalia 1:1 (0:0)

Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme oblačno. Teren dobar. Gledatelja: 2227. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) – 6,5. Strijelci: 1:0 Marić (74), 1: 1 Kordić (76). Žuti kartoni: Lopa, Barišić (Osijek), Karamarko, Peričić, Plum (Cibalia). Crveni kartoni:
IGRAČ UTAKMICE: ZVONIMIR ŠUBARIĆ (CIBALIA)