HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Cibona s novim trenerom svladala "brokere"
Objavljeno 17. studenog, 2017.

Od petka do nedjelje košarkaški premijerligaši igraju dvoboje 7. kola. U prvoj utakmici, u petak, Cibona je s novim trenerom Antom Nazorom ugostila Vrijednosnice Osijek, koje su kapitulirale u metropoli. Za to je zaslužna očajna treće četvrtina, u kojoj su gosti više od sedam minuta bili bez ubačaja iz igre i tako su uništili trud i dobar dojam iz prvih 20 minuta. U njima je Krstićeva momčad bila ravnopravna, nije dopustila domaćinu da se značajnije odlijepi, čak je u prvoj četvrtini u dva navrata imala i kratkotrajno vodstvo. Serija Taylora od sedam poena u nizu donijela je 11:13 na semaforu, ali Zagrepčani su nakon toga preuzeli rezultatsku kontrolu, a najveća je razlika bila ona na kraju druge dionice (42:36). Onda su počeli problemi za „brokere“, izostanak oba playmakera došao je do punog izražaja. Napadi su bili neorganizirani, zaredalo se s izgubljenim loptama (na kraju su ih imali čak 20), u par navrata nije se ni šutiralo do isteka 24. sekunde. Tako je tek u 28. minuti Krajina napokon zabio iz igre. Ali, kasno, već u tim trenutcima domaćin je stekao više od 20 poena zalihe. Posljednju četvrtinu Osječani su čak i dobili, ali slaba je to utjeha nakon što su u trećoj zabili samo šest poena. Kod poraženih, najviše je postigao Jois, koji je uz 17 poena imao i devet skokova, dok je Taylor dodao 14, uz pet „asista“, ali i šest izgubljenih lopti. U prvenstvu je sada dvotjedna stanka zbog obveza reprezentacije. N.Benčina

CIBONA 86
VRos 61

ZAGREB – KC Dražen Petrović. Gledatelja: 100. Suci: Vovk (Sl. Brod), Kruljac (Zagreb), Kovačević (Čakovec).

CIBONA: Bilinovac 9, Uljarević 13 (4-4), Žorić 14 (4-5), Ćorić 7, Melvin 6 (1-2), Novačić 9, Bošnjak 12, Rozić 5(0-2), Ljubičić, Gospić 7 (2-2), Mandić 3, Tomas 1( 1-2).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 14 (4-5), Došen 7, Levison, Bačić, Markulin 14, Anzulović, Krajina 6, Jois 17 (1-4), Vrkić 3 (1-1), Turalija.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 17:17, 25:19, 27:6, 17:19